Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Dni Rodziny w Sątopach-Samulewie. Zobacz zdjęcia i film

2015-06-13 21:12:00 (ost. akt: 2015-06-13 21:27:23)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Festyn z okazji Dni Rodziny w Sątopach-Samulewie jeszcze trwa. Uczestniczyliśmy w jego części a nawet pomogliśmy wygrać w rywalizacji rodzin rodzinie Drozdowskich.

Odwiedziliśmy dziś z obiektywem Sątopy-Samulewo. Odbywa się tam festyn z okazji Dni Rodziny. W tej miejscowości od lat jest to także święto chleba i miodu.

Przyglądaliśmy się występom i zabawom a w jedną z nich zostaliśmy wciągnięci i to w taką, która była ściśle związaną z prasą.

Na scenie w Sątopach-Samulewie wystąpiły dzieci ze szkoły w Sątopach, uczestniczące w zajęciach miejscowej świetlicy środowiskowej a dramat "Romeo i Julia", w wersji dość odległej od szekspirowskiego oryginału i ze szczęśliwym zakończeniem, odegrała młodzież z koła teatralnego przy ośrodku kultury w Bisztynku. Aktorzy wystąpili w kostiumach z epoki baroku a przedstawienie zakończył ślub Romea i Julii i polonez na początek ich wesela.

Członkowie rodzin, które odważnie zgłosiły się do konkursów, musieli rozpoznawać się z zasłoniętymi oczyma, zdobyć jak najszybciej białego buta, kwiaty i gumkę do włosów, czytać na czas wiersz i porwać z publiczności współpracownika - niekoniecznie spokrewnionego. Tym sposobem niżej podpisany trafił do rodziny Drozdowskiej i konkursu "prasowego".

Polegał on na wykonaniu w czasie 3 minut jak największej ilości papierowych kapeluszy ze starych egzemplarzy m.in. "Gazety Olsztyńskiej" i "Gońca Bartoszyckiego". Drozdowscy wykonali ich 20 i wygrali nie tylko ten konkurs, ale i całą rywalizację rodzinną.

Były też konkursy hula hop, rysowania na asfalcie, oraz wygryzania dowolnego wzoru w waflach. Wszystkiemu towarzyszyły stoiska z chlebem, miodem, lodami, grillowanymi kiełbaskami, ciastami i wyborną sątopską grochówką gotowaną w kuchni polowej.

Gdy piszemy tą relację z części festynu trwa on nadal. Pogoda dopisała więc zakończy się on pewnie nad ranem, po planowanej zabawie tanecznej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages