Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dzień Dziecka w zjednoczonej Europie

2015-06-04 16:32:47 (ost. akt: 2015-06-08 08:56:24)

Autor zdjęcia: Marzena Magdziarz

Festyn z okazji Dnia Dziecka w szkole w Bisztynku miał europejski charakter. Jego uczestnicy mogli odwiedzić kraje Unii Europejskiej i lepiej je poznać. Na Litwie lepiły pierogi a w Danii układały klocki lego, we Włoszech zjadały makaron a w Szwecji strzelały z łuku.

W Szkole Podstawowej w Bisztynku 3 czerwca odbywał festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „W zjednoczonej Europie”.
 
Imprezę swoją obecnością zaszczycili: burmistrz Bisztynka Marek Dominiak, p.o. dyrektora Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej Małgorzata Drozdowska,  koordynator olsztyńskiego oddziału „Europa Direct” Jolanta Mackiewicz, przewodnicząca rady rodziców Agnieszka Kobryń.

Po części oficjalnej dzieciaki oddały się harcom. Na ten dzień pracownicy szkoły i rodzice przygotowali mnóstwo atrakcji.
Każdy uczeń odwiedzał stoiska przypisane poszczególnym krajom europejskim ze specjalnie przygotowanym, na tę okazję, paszportem, w którym zbierał punkty za dobrze wykonane zadania.

W Danii można było przejść po linie i układać klocki lego. Kto odwiedził Szwecję strzelał z łuku i kuszy oraz mógł zobaczyć Pipi Langstrumpf. Na stoisku holenderskim odbywał się konkurs wiedzy. Można było tam zrobić także  tulipana metodą orgiami.

Wszyscy chętni lepili  pierogi na stoisku litewskim, a na włoskim w jak najkrótszym czasie wciągali ustami makaron. W Portugalii układano puzzle przedstawiające mapę Polski i Unii Europejskiej.

Chętni mogli napić się herbatki na stoisku angielskim. Rowerowy tor przeszkód przygotowano we Francji, a w Austrii narciarski. Na stoisku hiszpańskim trzeba było rzucać obręczami na poroże jelenia, tak aby na nim zawisły.Uczniowie mogli także pokolorować szablony państw wchodzących w skład Unii Europejskiej. Poza tym zapewniono wszystkim atrakcje w postaci: koła fortuny, dmuchanej zjeżdżalni, ringu i "skakańców".

Na stoisku polskim  można było skosztować pysznego ciasta, zjeść kiełbaskę oraz otrzymać lody. Festyn odwiedziła maskotka Syriusza- jednego z symboli Unii Europejskiej.
 
Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Bisztynku, olsztyńskiemu oddziałowi „Europa Direct i rodzicom.

Marzena Magdziarz

Czytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pitahors #1747772 | 83.9.*.* 4 cze 2015 19:27

    Czeski film w tym Bisz tynku. Marek weź się do roboty do ewropy do masz daleko jeszcze..

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages