Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Gala z okazji 25 lat samorządu

2015-05-29 17:52:02 (ost. akt: 2015-05-29 20:56:56)
Pamiątkowe zdjęcie uczestników gali z okazji 25 lat samorządu w Bisztynku.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników gali z okazji 25 lat samorządu w Bisztynku.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Samorząd Bisztynka uroczyście obchodził dziś 25 lat samorządności, po przemianach ustrojowych w Polsce. Z okazji ćwierćwiecza samorządu gminnego i 630-lecia nadania praw miejskich Bisztynkowi wybito medal pamiatkowy, którym wyrózniono dziś osoby związane z samorządem miasta i gminy.

Od pierwszych wyborów samorządowych, po przemianach ustrojowych w Polsce minęło właśnie 25 lat. Odbyły się one 27 maja 1990 r. Z okazji 25-lecia samorządu gminnego w Bisztynku w ośrodku kultury odbyła się uroczysta gala samorządowa.

W czasie gali historię powstania samorządów, akty prawne na podstawie których tworzono samorządy gminne, znaczenie samorządu gminnego przypominali burmistrz Bisztynka Marek Dominiak i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Drozdowski.


Z okazji 25-lecia samorządu a jednocześnie 630-lecia nadania praw miejskich Bisztynkowi wybito specjalny medal pamiątkowy. Zostałon wręczony Honorowym Obywatelom Bisztynka Mariannie Domżalskiej i Andrzejowi Ryńskiemu.

Medal otrzymali też radni obecnej kadencji i radni, którzy sprawowali ten mandat przez 3 lub więcej kadencji, burmistrzowie Bisztynka: Piotr Henrykowski i Marek Dominiak. (Ryszard Zduniuk i Jan Wójcik na galę nie przybyli.), przewodniczący Rady Miejskiej wszystkich kadencji (na gali zabrakło Reginy Zdanowicz i Bogusława Dudy), radni powiatowi z gminy Bisztynek wszystkich kadencji, sołtysi i przewodniczący rad osiedlowych, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, urzędnicy gminni z których dwie panie pracują w urzędzie od lat 70-tych.

Pamiątkowy medal wręczono też współpracującym z samorządem gminy Bisztynek: staroście Wojciechowi Prokockiemu i wicestaroście Zbigniewowi Nadolnemu, burmistrzowi Bartoszyc Piotrowi Petrykowskiemu, przedstawicielom służb mundurowych i przedstawicielom Zelenogradska - miasta partnerskiego w obwodzie kaliningradzkim.

Z Zelenogradska do Bisztynka przybyły: Ludmiła Pachomienko - zastępczyni mera, Tamara Fadiejewa sekretarz administracji Zelenogradska i Tatiana Pronajewa - koordynator i inicjator współpracy partnerskiej. Było to pierwsze spotkanie władz miast partnerskich po ostatnich wyborach samorządowych w naszym kraju.

Galę uświetnił występ Kwartetu Nuovo Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej uzupełniony o kontrabasistę i perkusistę. Muzycy zakończyli koncert bisem, bo takie było życzenie publiczności wyrażone oklaskami i okrzykami.

Uczestnicy gali pozowali do wspólnego zdjęcia a potem mogli skosztować ogromnego tortu przygotowanego na 25 lat samorządu. Jutro Bisztynek bawił się będzie podczas obchodów 630-lecia nadania mu praw miejskich.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages