Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Proboszcz ks. Janusz Rybczyński obchodził jubileusz 20 lat kapłaństwa

2015-05-24 12:40:57 (ost. akt: 2015-05-26 07:09:48)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Jubileusz 20-lecia kapłaństwa obchodził dziś proboszcz parafii w Bisztynku ks. Janusz Rybczyński. Otrzymał życzenia i upominki od burmistrza oraz mieszkańców i parafian.

Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki ks. Janusz Rybczyński, proboszcz parafii św. Macieja Apostoła i Przenajdroższej Krwi Chrystusa w Bisztynku obchodził jubileusz 20 lat kapłaństwa.

Mszę świętą w jego intencji odprawił wikariusz ks. Łukasz Sadko. Po nabożeństwie życzenia złożył proboszczowi ks. wikary Łukasz Sadko, burmistrz Marek Dominiak a w imieniu kół różańcowych i mieszkańców Agnieszka Kobryń. Proboszcz otrzymał pamiątkowy grawerton i wieczne pióro. Wyraźnie wzruszony dziękował parafianom, którzy chóralnie odśpiewali mu pieść z życzeniami.

Ks. Janusz Rybczyński urodził się w 1968 r. w Olsztynie. Jest absolwentem Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych a później Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie.

Wyświęcony został 27 maja 1995 r. Pracował jako wikariusz w parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach, w katedrze we Fromborku, parafii świętych Piotra i Pawła w Reszlu, parafii bł. Karoliny Kózkówny w Biskupcu, św. Katarzyny w Kętrzynie, św. Brata Alberta w Szczytnie, świętych Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim.

Później został mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Jezusa w Wilkowie. Od 15 sierpnia 2012 roku jest proboszczem w Bisztynku.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages