Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Europiada w szkole w Sątopach

2015-05-15 14:30:15 (ost. akt: 2015-05-15 16:29:56)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przedstawienie o magicznym sposobie podróżowania po Europie, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zabytki Europy" i gra planszowa na temat Europy były głównymi elementami Europiady, czyi zabawy i rywalizacji w szkole w Sątopach, z okazji Dnia Europy.

Z okazji Dnia Europy obchodzonego 9 maja w szkole w Sątopach zorganizowano Europiadę, czyli rywalizację i zabawę uczniów na temat Unii Europejskiej, państw, które ją tworzą i jej struktur. Była to zabawa, bo pierwszym elementem Europiady było przedstawienie. Dwie młode turystki, przenoszone z kraju do kraju z pomocą wróżki wykonywały sobie "selfie" na tle zabytków Europy. Zwiedziły w ten sposób Ateny, Londyn, Rzym, Paryż, Barcelonę i Warszawę.

Zabytki Europy były też tematem konkursu plastycznego, którego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas Europiady. Większość prac plastycznych pokazywała zabytki w Polsce i te właśnie zostały nagrodzone i wyróżnione przez jury konkursu.

I miejsce zajęła Wiktoria Markowska z klasy I za "Warszawską Syrenkę", II - Fabian Kowalski z klasy I za "Kolumnę Zygmunta" a III - Jakub Kapuściński z klasy I, również za "Warszawską Syrenkę". Wyróżnienia otrzymali Kalina Zubrzyńska, Zuzanna Kozij i Artur Poreda.

Nagrody i dyplomy wręczały zaproszone na Europiadę Jolanta Mackiewicz i Anna Naumczyk - Szałaj z Punktu Informacji Europejskiej "Europe Direct" w Olsztynie, działającego przy Warmińsko - Mazurskiej Izbie Rolniczej.

W kolejnym etapie obchodów Dnia Europy uczniowie klas IV - VI rywalizowali w grze planszowej w której figurami-pionkami byli oni sami. Musieli odpowiadać na pytania o Europie i Unii Europejskiej oraz państwach stowarzyszonych. Nie było łatwo rywalizującym drużynom połączyć nazwy państw z ich flagami, stolicami lub wybitnymi postaciami pochodzącymi z tych państw, czy odpowiedzieć, w którym roku podpisano umowę o Europejskiej Wspólnocie Węgla i Stali lub rozróżnić Radę Europy od Rady Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej.

Po podsumowaniu wyników gry okazało się, że najlepiej z zadaniami i pytaniami poradziła sobie reprezentacja klasy V przed klasą VI i IV. Odpowiadający na pytania oraz uczniowie spełniający role pomocników (pytanie do przyjaciela) zostali nagrodzeni. Dopingujące ich klasy otrzymały słodycze, wygrane przez wszystkie z drużyn podczas gry.

Europiadę prowadziła Anna Jankiewicz przy współpracy technicznej Agnieszki Koziatek.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages