środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Troszkowo: Odpust i festyn sołecki

2015-05-02 18:44:38 (ost. akt: 2015-05-02 19:07:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Główna nagroda loterii fantowej w Troszkowie, czyli 100-kilogramowy tucznik pozostał w Troszkowie. Na losowanie tej nagrody głównej mieszkańcy i goście odpustu i festynu sołeckiego czekali z niecierpliwością. Zabawę wiejską poprzedziła msza odprawiona w kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski.

Tradycyjny odpust i festyn sołecki jak co roku zorganizowali mieszkańcy sołectwa Troszkowo. Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski rozpoczęła msza św. odprawiona przez ks. Jana Paszulewicza w kaplicy w Troszkowie. Po nabożeństwie mieszkańcy i goście mogli wspólnie bawić się na placu rekreacyjnym i boisku przy remizie strażackiej, zjeść wyborne ciasta przygotowane przez gospodynie, grochówkę z kuchni polowej, posilić się napojem.

Wśród dzieci, choć nie tylko, niesłychanym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i zabawki z odpustowego straganu. Zabawy ruchowe dzieciom i młodzieży zorganizowały instruktorki z Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

O nagrodę sołtysa (skrzynka pewnego napoju) w piłkarskim meczu starli się Kawalerowie vs Żonaci. Mecz zakończył się zwycięstwem Kawalerów 11:6.

Kilkaset losów loterii fantowej kupionych zostało w ciągu około 2 godzin. Ich posiadacze z niecierpliwością czekali na losowanie nagrody głównej. Tucznika o masie 100 kilogramów wylosował ostatecznie Rafał Ziółkowski z Troszkowa. Zestaw myśliwskich trofeów, czyli poroża jelenia i koziołków sarny wylosowała Kornelia Kolasa z Bartoszyc.

Festyn w Troszkowie nadal trwa. O godz. 20 przenosi się do świetlicy gdzie odbywała się będzie potańcowka. Zakończy się najpewniej we wczesnych godzinach porannych.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages