środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Odszedł na emeryturę po 45 latach pracy w urzędzie

2015-05-01 09:39:30 (ost. akt: 2015-05-01 09:55:08)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Podczas sesji Rady Miejskiej w Bisztynku pożegnano odchodzącego na emeryturę urzędnika gminnego Władysława Lewandowskiego. Na różnych stanowiskach w urzędzie przepracował 45 lat.

Władysław Lewandowski to chodząca historia Bisztynka i obecnego Urzędu Miejskiego w Bisztynku. Przepracował w urzędzie 45 lat. Wczoraj (30 kwietnia 2015 r.) był w pracy po raz ostatni. W tym ostatnim dniu pracy musiał jeszcze przedstawiać, podczas sesji, projekty uchwał i odpowiadać na pytania i interpelacje radnych. Od dziś jest już emerytem.

Podczas obrad za pracę podziękowali mu radni i sołtysi oraz przewodniczący rad osiedlowych, z którymi współpracował a także organizował ich wybory. W imieniu radnych podziękowania składał przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Drozdowski i radna Iwona Oleksik. W imieniu sołtysów - Agnieszka Kobryń i Jerzy Tatarczak.

- Zaczynałem pracę wtedy, gdy były jeszcze Gromadzkie Rady Narodowe - mówił po otrzymaniu bukietów kwiatów i podarunków, wyraźnie wzruszony Władysław Lewandowski. - Pamiętam wszystkich naczelników gminy a potem burmistrzów. Z lat dziecięcych, pamiętam też, że po wojnie najpierw byli burmistrzowie a dopiero później naczelnicy - opowiadał.

Władysław Lewandowski do wczoraj pracował na stanowisku do spraw rolnictwa i ochrony środowiska. Przed odejściem na emeryturę do zastąpienia go na tym stanowisku przyuczył nową urzędniczkę. Zastąpi go teraz Anna Sommerfeld. Sołtysi i radni odśpiewali popularnemu Władkowi gromkie "Sto lat".

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wyatt earp #1727081 | 164.126.*.* 2 maj 2015 10:50

  Przez 45 lat to za czasów tego Pana niezłe drzewa w terenie już porosły.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #1726800 | 195.136.*.* 1 maj 2015 21:40

  wyborco, zanim zaczniesz oceniać dowiedz się poczytaj a potem wyrażaj swoje opinie http://bip.warmia.mazury.pl/bisztynek_gm ina_miejsko_-_wiejska/wakaty/57/6/PODINS PEKTOR__DS__ROLNICTWA/

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wyborca #1726534 | 178.43.*.* 1 maj 2015 17:31

  Panie Burmistrzu, a gdzie ustawa o pracownikach samorządowych. Konkurs musi byc ogłoszony. Jaja sobie robia w tych samorządach.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages