Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pomagali w remoncie i mają teraz dobrą drogę

2015-04-23 10:00:00 (ost. akt: 2015-04-23 09:53:14)
Rolnicy pomogli w remoncie powiatowej drogi gruntowej między Troszkowem a Księżnem.

Rolnicy pomogli w remoncie powiatowej drogi gruntowej między Troszkowem a Księżnem.

Autor zdjęcia: Włodzimierz Mońka

Powiatowa droga gruntowa prowadząca z Troszkowa do Księżna została właśnie wyremontowana. Remont był możliwy dzięki zaangażowaniu samych mieszkańców miejscowości przez które przebiega, którzy własnym sprzętem wsparli działania Zarządu Dróg Powiatowych w Dąbrowie.

O złym stanie dróg w gminie Bisztynek (i nie tylko) można pisać bez końca. Mieszkaniec każdej z miejscowości może bez trudu wskazać takie odcinki, które należy remontować natychmiast. Jedną z takich dróg była gruntowa droga 140N biegnąca z Troszkowa przez Lądek do Księżna. "Była", bo została właśnie wyremontowana dzięki współpracy z Zarządem Dróg Powiatowych w Dąbrowie, gminy Bisztynek, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu samych mieszkańców Troszkowa, Lądka i Księżna.

- Prawdopodobnie po raz pierwszy od wielu lat udało nam się zaangażować do prac samych zainteresowanych, czyli mieszkańców wsi, przez które droga przebiega - mówił Włodzimierz Mońka, zastępca burmistrza Bisztynka. - Bez tego "wkładu własnego" ten gruntowny remont drogi nie byłby prawdopodobnie możliwy z uwagi na szczupłość środków jakimi dysponuje Zarząd Dróg Powiatowych. Ten remont to efekt gminnego programu utrzymania dróg producenckich - dodał Włodzimierz Mońka.

Remont wykonywany był w dniach 13 - 22 kwietnia na odcinku 6 kilometrów. Objął naprawę poboczy, skarp i nawierzchni gruntowej. Inwestycja polegała na poszerzeniu pasa drogowego i wykonaniu spadków odprowadzających wody opadowe. Prace wykonywano sprzętem ZDP, gminy i mieszkańców.

- Szczególny wkład w naprawę drogi wnieśli: Cezary Iwaniak i Marek Tatarczak z Lądka oraz Sławomir Sadziak i Mirosław Iwanyk z Księżna - informował zastępca burmistrza Włodzimierz Mońka.

- Przez lata droga do Lądka remontowana była wyłącznie za pomocą równiarek. Doprowadziło to do tego, że co prawda nawierzchnia drogi gruntowej była w miarę równa, ale wyglądała już jak wąwóz. Na poboczach zalegały zwały ziemi a gdy padało to zamieniała się w rzekę - mówił nam mieszkaniec Lądka. - Teraz wreszcie woda będzie miała gdzie spływać i chyba przez kilka lat nie trzeba będzie naszej drogi remontować - dodał.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Rolnicy pomogli w remoncie powiatowej drogi gruntowej między Troszkowem a Księżnem.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kazik #1720722 | 31.63.*.* 24 kwi 2015 09:05

  To nie tak jak to opisują umowa z PZD była inna poczekajmy do pierwszego deszczu. i jak to łatwo przypisać sobie coś pozytywnego

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sąsiad #1720549 | 83.6.*.* 23 kwi 2015 22:40

  Fajnie, że zauważyliście "wąwóz" i go zasypaliście. Moim włodarzom do głowy nie przychodzi,że mogęmieć rację gdy im o tym mówię. Nie tylko prezydent do wymiany ale i cała zgraja niekompetentnych urzędników. Brawo Bisztynek, tak trzymać a nam zostaje brać z Was przykład

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkaniec #1719980 | 217.99.*.* 23 kwi 2015 11:35

  Wiceburmistrz mieszka w Lądku, ale czepiać się nie ma czego, bo całą drogę zrobili a nie tylko "do niego" :-) Z tego co wiem to podobną szansę mają też mieszkańcy innych wsi przy drogach powiatowych. Poza tym jak się coś samemu zrobi to się to potem szanuje a o to tez chodzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mieszkanka #1719944 | 195.136.*.* 23 kwi 2015 10:56

  I oto właśnie chodzi.Wspólnie można wiele zrobić.Brawo mieszkańcy chociaż wiadomo za czyją sprawą został dokonany remont.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages