środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Rowerzyści z Bisztynka rozpoczęli sezon 2015

2015-04-12 15:46:40 (ost. akt: 2015-04-12 16:08:26)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Nieco ponad 18 kilometrów pokonało dziś 9. rowerzystów, podczas pierwszej wycieczki rowerowej sezonu 2015, grupy "rOwerOwa gmina Bisztynek".

Dwa lata temu w Bisztynku powstała grupa miłośników jazdy na dwukołowych pojazdach napędzanych siłą mięśni. Wkótce po powstaniu przyjęła nazwę "rOwerOwa gmina Bisztynek". Dziś (12 kwietnia) rowerzyści z tej otwartej dla każdego grupy rozpoczęli trzeci sezon wycieczek sportowo-rekreacyjno-krajoznawczych.

Mimo silnego wiatru i niezbyt ciepłej aury na pierwszą wycieczkę pojechało 9. uczestniczek i uczestników. Przemierzyli nieco ponad 18 kilometrów przez Sułowo, Winiec, Trutnowo i Wozławki. W każdej z miejscowości były przystanki i odkrywanie, wciąż na nowo ich zakamarków i nieznanych turyście zakątków. Tak jak w Sułowe, gdzie plac zabaw połozony jest w pieknej dolinie rzeki Pisy "C", gdzie widać działanie bobrów, nory piżmaków i samą rzekę płynącą malowniczymi zakolami.

W pobliskim Wińcu uczestnicy odkryli kapliczkę warmińską, którą opiekuje się mieszkanka domu, przy którym kapliczka stoi. Podczas poprzednich wycieczek kapliczka umknęła wzrokowi rowerzystów, bo zasłaniały ją liście krzewów, dziś jeszcze ich pozbawione.

W Trutnowie uczestnicy przekroczyli na chwilę historyczną granicę Warmii, którą w tej wsi wyznacza ta sama Pisa, co w Sułowie.

Z żalem zobaczyliśmy pogarszający się stan kapliczki na wzgórzu w pobliżu Trutnowa o która najwidoczniej nie dba nikt z pobliskich mieszkańców.

Pierwsza wycieczka sezony 2015 trwała tylko nieco ponad 2 godziny, ale zastane po bezczynnej rowerowo zimie mięśnie i tak dostały dużą dawkę wysiłku.

Wycieczki grupy odbywają się w każda niedzielę. Aby zobaczyć o której godzini i skąd, należy na facebooku odnaleźć profil rowerzystów. Są tam komunikaty o planach i zrealizowanych już wycieczkach.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages