Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Masz 40 – 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

2015-04-11 11:36:32 (ost. akt: 2015-04-11 11:51:32)

Autor zdjęcia: nadesłała Agata Jabłonowska

W mammobusie, który odwiedzi wkrótce Bisztynek i Sępopol będa mogły zabać się bezpłatnie kobiety w wieku nie kwalifikującm się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ. Tym razem zapraszamy na bezpłatne badania panie w wieku od 40 do 75 lat.

- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z firmy LUX MED Diagnostyka.

- Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. - dodaje.

Zapraszamy panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

- w Sępopolu – 22 kwietnia przy byłej Przychodni, Lipowa 1A
- w Bisztynku – 26 kwietnia przy Gimnazjum w Bisztynku, Kolejowa 5


Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, dotyczy kobiet w wieku 50 - 69 lat , refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Tym razem jednak do bezpłatnych badań włączono też panie w wieku od 40 do 49 lat i 70 - 75 lat. Ta inicjatywa to element poprawy dostępności badań medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Panie w tych przedziałach wiekowych , aby zbadać się w mammobusie w ww. terminach muszą jednak mieć skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalności.

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444.

oprac. and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages