Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Wojkowo. Mieszkańcy mają dość jeżdżenia po dziurach

2015-03-26 08:15:03 (ost. akt: 2015-03-26 08:21:50)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Mieszkańcy Wojkowa w gminie Bisztynek domagają się naprawy drogi łączącej ich miejscowość z Grzędą. O jej niszczenie obwiniają działającą w pobliżu dużą firmę rolniczą. Mają jednak nadzieję, na dojście z nią do porozumienia, choć po naszej wizycie u jej szefa wydaje się to być bardzo trudne.

Do naszej redakcji dotarł obszerny list mieszkanki Wojkowa w gminie Bisztynek. Kobieta skarży się w nim na bardzo zły stan drogi powiatowej przebiegającej przez tę miejscowość.

"To droga niedostosowana do ruchu pojazdów o dużym tonażu i dlatego obowiązuje tam ograniczenie do 15 ton. Znaki ustawione zostały kilka lat temu z uwagi na zły, już wtedy, stan drogi. Duża firma rolnicza, która dzierżawi lub jest właścicielem wszystkich okolicznych pól o powierzchni mierzonej w tysiącach hektarów i użytkująca pojazdy o masie przekraczającej znacznie15 ton, nic sobie z zakazu nie robi" napisała czytelniczka.

Wyjaśniła przy tym, że w okresie żniw pojazdy przekraczające tonaż uzyskują specjalne pozwolenia na poruszanie się tą drogą od zarządcy drogi. W tej sytuacji niemożliwym jest karanie kierowców naruszających zakazy.

— Jestem przekonana, że istnieje możliwość przekonania przedsiębiorcy, którego działalność powoduje rujnowania drogi, do partycypowania w kosztach remontu i utrzymania jej oraz do wykazania minimum zrozumienia i dobrej woli. Marzy mi się, aby spowodować choćby to, by tiry jeździły wolniej przez miejscowość — powiedziała kobieta.

Drogą o której mowa przejechaliśmy się 24 i 25 marca. Sfilmowaliśmy to w jakim jest stanie i ciężki sprzęt rolniczy jaki nią się porusza.

Więcej o drodze i planach jej remonty oraz postawie przedsiębiorcy w najnowszym "Gońcu Bartoszyckim" już 27 marca. Zapraszamy!

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #1698696 | 31.0.*.* 26 mar 2015 09:46

  Tak tu się przyjemnie mieszka, w sezonie nie można z dziećmi wyjść na spacer bo strach, ciągniki i tiry jeżdżą z nieprzystosowaną prędkością i nic sobie z tego nie robią, w ubiegłym sezonie zostałam otrąbiona przez tira, jadąc poboczem, a kierowca miał niezły ubaw, tylko pogratulować głupoty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages