Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Bisztynku w klasach I-III.

2015-03-24 20:25:55 (ost. akt: 2015-03-24 20:33:50)

Autor zdjęcia: Marzena Magdziarz

Dzień Patrona, czyli Ziemi Warmińskiej przez dwa dni obchodzili uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Bisztynku. Uczestniczyli w konkursach wiedzy, plastycznym i wokalnym. Konkursowe zmagania zakończyła gra towarzyska.

W dniach 19 i 20 marca obchodzimy w szkole w Bisztynku Dzień Patrona. W czwartek dzieci wykonywały prace plastyczne. Klasy I malowały to, co zapamiętały z występu zaprezentowanego przez państwa Kostków. Uczniowie klas II ozdabiali szablon przedstawiający ludowy strój warmiński. Natomiast klasy III wykonywały plakat zachęcający do odwiedzenia Warmii. 

Następnego dnia wszyscy spotkali się w stołówce. Drugoklasiści brali udział w konkursie wokalnym na najładniejsze wykonanie pieśni „O Warmio moja miła”, która jest Hymnem Szkoły.

Po dogrywce zwyciężyła Zuzia Mic z klasy 2b. Druga była Ola Maleszewska z tej samej klasy, a 3 miejsca uzyskali: Natalia Koślacz i Patryk Niski (oboje z 2a).

Uczniowie klas trzecich brali udział w konkursie  wiedzy. Dzieci odpowiadały na pytania, które ściśle były związane z obejrzanym w środę przedstawieniem.

Zwycięzcami okazała się para uczniów z 3b- Natalia Hawryszkiewicz i Kacper Kozerski. Drugą lokatę otrzymali uczniowie z klasy 3a- Julia Godzieba i Kacper Jachowicz. Rywalizacja była bardzo zacięta, a obie drużyny dzielił tylko 1 punkt.

Po części konkursowej pani Alicja Iwanyk uczyła zebranych warmińskiej piosenki pt. „Pofajdok”, by następnie z panią Jolą Godlewską zaprezentować nam taniec ludowy w rytm tego utworu.

Impreza zakończyła się zabawą towarzyską "Pofajdok", w której brały udział wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu.
Wręczenie nagród za wszystkie konkursy odbędzie się w najbliższy wtorek 24 marca na apelu porządkowym.

Marzena Magdziarz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages