Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Sątopy: Spotkanie z policjantem - karateką

2015-03-13 08:24:54 (ost. akt: 2015-03-13 08:30:34)

Autor zdjęcia: Anna Jankiewicz

Uczniowie szkoły w Sątopach spotkali się z policjantem-karateką. To jedno z cyklu spotkań z osobami wykonującymi ciekawe zawody i oddającymi się różnym pasjom a pochodzącymi z małych miejscowości.

W Szkole Podstawowej w Sątopach w bieżącym roku szkolnym odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy swoją pasję uczynili sposobem na życie, osiągnęli sukces, chociaż pochodzą z małych miejscowości.

Uczniowie spotkali się z panem Rafałem Czerniewskim, policjantem z Wydziału Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz jego "drużyną". Towarzyszyły mu koleżanki z Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin - Joanna Czerniewska i Karolina Daszkiewicz oraz kolega policjant - pan Wojtek Szereyko.

Pan Rafał był także antyterrorystą, a od 8 roku życia trenuje karate. Jest wieloletnim zawodnikiem i licencjonowanym instruktorem, prowadzi zajęcia także w filii klubu w Reszlu. Ma na koncie sporo sukcesów sportowych i zawodowych.

Młodzież obejrzała z zainteresowaniem prezentację, jak pan Rafał dochodził do sukcesu. Duże zainteresowanie wywołały przede wszystkim zdjęcia i filmik nt. pracy naszego gościa w służbach specjalnych oraz zajęć sprawnościowych w policji. Sam gość również wzbudzał zainteresowanie swoim strojem, był ubrany w kimono, i ciekawie opowiadając.

Dalsza część spotkania była jeszcze ciekawsza. Pan Rafal i jego towarzysze zaprezentowali techniki wschodnich sztuk walki - karate i przeprowadzili trening karate dla uczniów klas 4-6. Spektakularnym momentem była prezentacja kruszenia dłonią a potem nogą stosu bloczków betonowych.

Zajęcia wzmocniły poczucie bezpieczeństwa uczniów, pokazały jak reagować właściwie w sytuacji zagrożenia. Utwierdziły uczniów w przekonaniu, że aby osiągnąć sukces, trzeba być wytrwałym, zdeterminowanym, dużo pracować nad sobą .

Pokaz i trening technik samoobrony spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów i pracowników szkoły. Uświadomiły uczniom, że niezależnie od miejsca zamieszkania, można osiągnąć sukces, co staramy się uświadamiać młodzieży organizując cykl spotkań z tak wartościowymi ludźmi, jak Pan Rafał Czerniewski. Nawiązał on bardzo dobry kontakt z młodzieżą i potrafił zainteresować uczniów swoją pasją.

Elżbieta Rucińska

Nowe wydanie "Gońca Bartoszyckiego" od piątku w kioskach, a w nim same ciekawe informacje. Zapraszamy!

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piotr #1688734 | 81.163.*.* 13 mar 2015 14:10

    Brawo Rafał.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages