Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Zobacz, jak przebiegają ferie w ośrodku kultury w Bisztynku

2015-01-30 09:55:57 (ost. akt: 2015-01-30 10:05:00)

Autor zdjęcia: Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku

Zapraszamy do śledzenia codziennych relacji z zajęć odbywających się w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej.

27 stycznia

Podczas pierwszego dnia wspólnie opracowano regulamin, którego należy przestrzegać podczas zajęć.

Odbyło się również spotkanie z policjantami pracującymi w posterunku policji w Bisztynku: aspirantem Piotrem Kobuszewskim, sierżantem sztabowym Dariuszem Jaworski i aspirantem sztabowym Krzysztofem Szymczakiem, którzy powiedzieli, jak należy bezpiecznie spędzać ferie.

Opowiedzieli również o swojej pracy, o tym jak niebezpieczna i ważna jest praca w policji, w różnych wydziałach.

Największym jednak zainteresowaniem, poza odpowiedziami na zadawane pytania, okazało się demonstrowanie, jak zakuwa się potencjalnych przestępców w kajdanki oraz jak się ich obezwładnia. Każdy z uczestników otrzymał odblask oraz książeczki-poradniki dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy zajęć zimowych tworzyli ponadto zimowe rysunki-kolorowanki nowatorskimi technikami plastycznymi oraz uczestniczyli w zajęciach komputerowych.

28 stycznia

W środę dzieci uczęszczające na zajęcia zostały podzielone na dwie grupy i zmagały się w konkurencjach sportowych. Ponieważ jednak walka była bardzo zacięta, turniej nie został rozstrzygnięty, a ostateczna rozgrywka nastąpi w późniejszym terminie.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z robotyki prowadzone przez Sławomira Dojlido. W siedmiu grupach tworzone były samodzielnie poruszające się wyrzutnie, samochody, roboty. Jak mówił prowadzący, były to jedne z prostszych projektów. Te bardziej skomplikowane będą powstawać już w najbliższy wtorek.

Trwają również intensywne próby do MINI PLAYBACK SHOW. Młodzi artyści zaprezentują się przed swoimi rówieśnikami na zakończenie ferii w OKiAL, czyli w piątek 6 lutego.

29 stycznia

W czwartek odbyło się spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, którzy za pomocą bardzo interesującej prezentacji multimedialnej zapoznali najmłodszych z przyczynami pożarów i ich skutkami.

Dzieci uczęszczające na zajęcia dowiedzieli się również w jaki sposób działa zintegrowany system ratownictwa. Ratownik medyczny pracujący w PSP uczył również udzielania pierwszej pomocy.

Ponieważ zajęcia cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, otrzymaliśmy obietnicę, że latem ponownie zostanie zorganizowane spotkanie, na które strażacy przyjadą wozem strażackim.

Odbyły się również w grupach zajęcia garncarskie, na których powstawały pierwsze talerzyki i kubki z gliny. Dzieci ponadto bawiły się w kalambury i stare, sprawdzone już i nadal atrakcyjne, zabawy podwórkowe.

OrganizatorzyFot. Redakcja
Nowe wydanie "Gońca Bartoszyckiego" już gotowe. Od piątku w kioskach! Zapraszamy!

Podziel się informacją
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages