Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Działo się w przedszkolu

2015-01-09 12:47:38 (ost. akt: 2015-01-09 12:59:11)
Przedszkolaki z Bisztynka sprzątały świat.

Przedszkolaki z Bisztynka sprzątały świat.

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Koniec roku to pora podsumowań. Takie podsumowanie działań Przedszkola Samorządowego w roku szkolnym 2014/2015 właśnie otrzymaliśmy. Dzieje się tam dużo. Dzieci spotykały się z leśniczym i policjantem oraz pszczelarką i św. Mikołajem. Brały udział w konkursach. Oglądały przedstawienia teatralne i sprzątały świat.

Policjant w przedszkolu
Wrzesień w naszym przedszkolu jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego 26 września 2014 zaprosiliśmy do nas st. asp. Krzysztofa Szymczaka z Posterunku Policji w Bisztynku. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się już wcześniej poprzez zajęcia, wycieczki i zabawy na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu czy w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały tego, co mówił policjant, mianowicie: przybliżył zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego zachowania się w pojazdach (autobusie, samochodzie) oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Teraz czekamy na następne.

Sprzątanie świata
Przedszkolaki po raz kolejny włączyły się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata", tym razem pod hasłem "Turysto szanuj środowisko!. 3 października 2014 roku, dzieci zaopatrzone w plastikowe worki i rękawiczki sprzątały otoczenie przedszkola i inne miejsca Bisztynka.

Spotkanie z pszczelarką
6 października 2014 roku, po raz pierwszy odbyło się w naszym przedszkolu "Spotkanie z pszczelarką" - p. Bożeną Dąbrowską z Sułowa. Pani Bożenka zechciała podzielić się z nam swoim hobby - pszczelarstwem, dlatego mogliśmy dużo dowiedzieć się o życiu pszczół. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda ul, żywe pszczoły w ramce hodowlanej, plastry miodu, mateczniki, akcesoria i drobny sprzęt pszczelarski. Najsłodszym dla dzieci momentem była degustacja miodu.

Pasowanie
15 października 2014 roku odbyła się uroczystość ogólnoprzedszkolna "Pasowanie na przedszkolaka", na które zostali zaproszeni rodzice i przedstawiciele placówek współpracujący z naszym przedszkolem. Impreza odbyła się gościnnie na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej. Podczas uroczystości wszystkie grupy zaprezentowały programy artystyczne, do których przygotowywały się wcześniej, pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Najważniejszym dla dzieci momentem było złożenie przyrzeczenia i samo pasowanie "zaczarowanym ołówkiem" przez panią dyrektor.

Święto marchewki
22 października 2014 obchodziliśmy po raz drugi "Święto marchewki". Przedszkolaki przebrane na pomarańczowo, w przystrojonych ""marchewkowo" salach, uczyły się zdrowego odżywiania. Bo właśnie celem tego dnia było promowanie spożywania warzyw i owoców, jako darów natury na przykładzie marchewki. Ten dzień był wyjątkowy – witaminowy i pomarańczowy! Pełen atrakcji przygotowanych przez wychowawczynie min. zabawy sprawnościowe z marchewką, zabawy i tańce integracyjne przy muzyce mechanicznej, śpiewy piosenek i recytacja wierszy o warzywach, scenki z warzywami.

Ponadto dzieci kolorowały, wycinały "marchewkowe postacie", robiły kukiełki z marchewki i szmatek, "marchewkowe opaski" na głowę itp. Nie obyło się bez degustacji marchewek - dzieci chrupały surowe marchewki, zjadały starte (własnoręcznie na tarce, jak też rozdrobnione na specjalnej maszynie w kuchni przedszkolnej), a także piły sok samodzielnie wyciśnięty w sokowniku.

Święto Niepodległości
7 listopada 2014 przedszkolaki, aby uczcić 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowały pod kierunkiem swoich wychowawczyń programy artystyczne o treści patriotycznej, min. montaże słowno-muzyczno-ruchowe, tańce oraz teatrzyk "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie i białym orle".

Święto Pluszowego Misia
25 listopada 2014 roku z okazji Święta Pluszowego Misia, każdy przedszkolak z uśmiechem na twarzy, przekroczył próg przedszkola trzymając w rączce swojego ulubionego misia. W trakcie zabawy, każdy z dumą opowiadał o swoim misiu min. jak się nazywa?, ile lat mu towarzyszy? za co kocha swojego przyjaciela?

W tym dniu dzieci wysłuchały historii "Skąd się wziął pluszowy misiak?", brały udział w konkursach sprawnościowych (także z wykorzystaniem chusty animacyjnej), degustowały przysmak misia - miód, rozwiązywały zagadki, układały misia z puzzli, śpiewały o nim piosenki i recytowały wiersze, słuchały literatury i poznały najsłynniejsze misie: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Balloo z "Księgi Dżungli", Miś Paddington, Gumisie, Troskliwe Misie, Miś Yogi. Z okazji tego święta dzieci przyrzekły swoim wszystkim pluszowym misiakom, że je będą bardzo kochały, często przytulały, dbały o ich futerko i nigdy nie rzucały w kąt!

Andrzejki
28 listopada 2014 roku w naszym przedszkolu były wróżby i świetna zabawa. Zabawa andrzejkowa odbywała się w poszczególnych salach - pięknie wystrojonych na tą okoliczność. Wychowawczynie przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji związanych z tradycją Św. Andrzeja. W zabawach przewodziły wróżby: min. "marsz butów", "losowanie zawodów", "wróżba z papierowego serca", "wirująca butelka", "wiązanie i rozwiązywanie supła", "wróżba z monet", "wróżba z jabłka".

Główną atrakcją było lanie wosku przez dziurkę od klucza i wróżenie z "zaczarowanej kuli". Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawach sprawnościowych, kolorowały "czarownicę". Przerywnikiem były tańce i śpiewy. Słodki poczęstunek dla dzieci został zakupiony przez rodziców.

Św. Mikołaj
W tym roku Mikołaj przybył do naszego przedszkola 4 grudnia 2014 roku razem z aktorami Teatru DUET z Krakowa. Dzieci po obejrzeniu inscenizacji pt. "Święta tuż, tuż", której treść nawiązywała do tradycji obdarowywania się prezentami, powitały długo oczekiwanego gościa - Mikołaja. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty i obiecały, że będą grzeczne przez cały rok. Mikołaj z kolei zapewnił, że niedługo złoży ponownie wizytę dzieciom. Czekamy...

Leśniczy w przedszkolu
9 grudnia 2014 roku gościliśmy w naszym przedszkolu pana leśniczego - Ryszarda Żuchowskiego. Przybyły gość w sposób interesujący opowiadał przedszkolakom, min. o zwyczajach zwierząt związanych z nową porą roku - zimą, jak również o zadaniach, jakie spoczywają na leśniczych. Zachęcał dzieci do pomocy, a mianowicie, aby w okresie zimy dokarmiały ptaki. Przyniósł w prezencie dla dzieci karmnik i jedzenie dla ptaszków.

Teatrzyk w przedszkolu
Pierwszy Teatrzyk objazdowy odwiedził nas już 16 września 2014 roku, byli to artyści Teatru Narwal z Białegostoku, który wystawił dla dzieci spektakl pt. "Tadek - niejadek". Zabawna opowieść o małym Tadeuszu - niejadku miała na celu zachęcenie dzieci do systematycznego spożywania zdrowych posiłków.

W świat wartości: dobra, uczciwości, szlachetności, prawdy wprowadzili dzieci, 28 października 2014 roku, artyści Studia Artystycznego "Premiera" z Białegostoku przedstawieniem pt. "Dobre serce, uczciwość i praca ludzi wzbogaca". Przygody głównego bohatera Janka, uświadomiły dzieciom, że dobro zawsze zwycięża.

12 listopada 2014 roku przedszkolaki obejrzały pełną humoru, magii i przygód ekranizację klasycznej baśni Carlo Collodiego pt. "Pinokio" - w OKiAL Bisztynek (kino objazdowe).

17 listopada 2014 roku iluzjonista z krakowskiego Teatru Iluzji pt. "Hokus - Pokus, z magią na wesoło" zaprezentował dzieciom wiele ciekawych sztuczek. Do niektórych z nich zaprosił przedstawicieli widowni, by wspólnie mogli je wykonać. Braw i okrzyków radości było dużo.

Konkursy
W październiku nasze przedszkolaki przyłączyły się do Akcji "Kotylion dla żołnierza" - konkursu plastycznego zorganizowanego przez Radio Olsztyn. Celem konkursu było kształtowanie u małych dzieci postaw patriotycznych. Ponadto wszystkie kotyliony indywidualne zostały przekazane przez organizatora Dowództwu Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych, celem dostarczenia ich dla żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych stacjonujących na misjach zagranicznych.

W listopadzie dzieci tworzyły prace na ogólnopolski konkurs plastyczny "Zapobiegajmy pożarom" zorganizowany przez Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych.

Halina Meszko

Nowe wydanie "Gońca Bartoszyckiego" już gotowe. Od piątku w kioskach!Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages