środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Święty Mikołaj przybył do dzieci w Bisztynku

2014-12-06 17:20:40 (ost. akt: 2014-12-06 18:30:13)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Tłumek dzieci przybyłych do ośrodka kultury w Bisztynku na spotkanie ze św. Mikołajem czekał w napięciu na przybycie gościa oddając się zabawom. Gość przybył wreszcie, po jednym fałszywym alarmie i rozpoczął spełanianie swej roli, czyli obdarowal wszystkich upominkami.

Konkursy taneczne i zręcznościowe (rzut kulką w bałwanka lub w fotoreportera,) zabawa w stercie gazet (głównie "Gazeta Olsztyńska" i "Goniec Bartoszycki") i nieplanowana przez organizatorów zabawa w chowanego w pomieszczeniach ośrodka kultury w Bisztynku (niezły schowek był w szatni) były tylko przygotowaniem do wizyty najważniejszego gościa wieczoru 6 grudnia.

Gdy w pewnym momencie szalonej zabawy zadzwonił dzwonek, dzieci wybiegły na korytarz i poszukiwały świętego Mikołaja, ale początkowo był to fałszywy alarm. Dopiero po kilkunastu minutach prawdziwy święty Mikołaj wkroczył na salę widowiskową witany ogłuszającym piskiem wszystkich dzieci.

Mikołaj tańczył, cżęstował słodyczami pytając wcześniej, czy obdarowywany był grzeczny w mijającym roku. Dłonie po slodycze wyciągali też nieco starsi, którzy przyznawali, że grzeczni nie byli, ale obiecywali poprawę.

Dzieci bardzo chętnie prezentowały swe umiejętności recytatorskie i wokalne siedząc na kolanach Mikołaja. Śpiewały kolędy lub recytowały świąteczne wierszyki. Wśród występujących znalazł się nawet cały zespół wokalny zwołany spontanicznie na ten jeden występ.

Była to też okazja do wykonania sobie zdjęć z Mikołajem. (One są chyba nieśmiertelne?!) Fotorelację z wizyty św. Mikołaja w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej przedstawiamy w naszej galerii.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Przygotowaliśmy dla Was nowe wydanie naszego tygodnika.
Od piątku w kioskach!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages