Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Nowi radni miejscy wybrali przewodniczącego

2014-11-27 13:06:18 (ost. akt: 2014-11-27 13:34:40)
Od lewej: Tomasz Zwierzchlewski - wiceprzewodniczący RM w Bisztynku, Zbigniew Drozdowski - przewodniczący, Grzegorz Majewski - wiceprzewodniczący.

Od lewej: Tomasz Zwierzchlewski - wiceprzewodniczący RM w Bisztynku, Zbigniew Drozdowski - przewodniczący, Grzegorz Majewski - wiceprzewodniczący.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przewodniczącym nowej Rady Miejskiej w Bisztynku został Zbigniew Drozdowski. Wiceprzewodniczącymi: Tomasz Zwierzchlewski i Grzegorz Majewski. Wybory swoich władz dokonali nowi radni na I sesji Rady Miejskiej, która dziś odbyła się w Bisztynku.

I sesja Rady Miejskiej w Bisztynku, wyłonioej w wyborach samorządowych 16 listopada zwołana została przez Komisarza Wyborczego w Elblągu. Obrady prowadziła początkowo najstarsza radna ze składu nowej rady Teresa Czamlet.

Wszyscy radni otrzymali z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej w Bisztynku, Elżbiety Szuksztul, zaświadczenia o wyborze po czym złożyli ślubowanie.

Najważniejszymi jednak decyzjami jakie dziś podjęli radni były wybory przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących Rady Miejskiej.

O fotel przewodniczącego ubiegali się: Zbigniew Drozdowski zgłoszony przez Stanisława Malinowskiego i Tomasz Zwierzchlewski zgłoszony przez Iwonę Oleksik.

W pierwszej turze głosowania tajnego radni nie dokonali wyboru bowiem kandydaci otrzymali po 7 głosów za ich kandydaturami a do wyboru potrzebne było 8 takich głosów. Warto tu zaznaczyć, że wybory te nie były jedynie opowiedzeniem się za którymś z kandydatów. Radni mieli, na specjalnych kartach do głosowania, możliwość oddania głosu wstrzymującego się i głosu przeciw kandydatowi.

W I turze głosowania Zbigniew Drozdowski otrzymał 7 głosów "za", 4 "przeciw" i 1 wstrzymujący się. Tomasz Zwierzchlewski otrzymał 7 głosów "za", 5 "przeciw" i 3 wstrzymujące się.

W II turze głosowania Zbigniew Drozdowski otrzymał 8 głosów "za", 5 "przeciw" i 1 wstrzymujący się. Tomasz Zwierzchlewski otrzymał 7 głosów "za", 6 "przeciw" i 2 wstrzymujące się. W ten sposób nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Bisztynku został Zbigniew Drozdowski.

W wyborach wiceprzewodniczących zgłoszono czterech kandydatów: Grzegorza Majewskiego, Stanisława Malinowskiego, Artura Mica i Tomasza Zwierzchlewskiego. Radni dokonali wyboru już w pierwszej turze głosowania. 10 głosów "za" otrzymał Tomasz Zwierzchlewski a 8 - Grzegorz Majewski i to oni zostali nowymi wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej w Bisztynku.

Zbigniew Drozdowski tuż po wyborze i przejęciu od radnej seniorki kierowania przebiegiem sesji, dziękował zebranym za wybór mówiąc przy tym, że liczy na współpracę wszystkich radnych, niezależnie od tego z jakich komitetów wyborczych startowali w wyborach. - Chcę łączyć, a nie dzielić i nie mają dla mnie znaczenia barwy polityczne - mówił Drozdowski.

Zbigniew Drozdowski ma 35 lat, jest czynnym policjantem w stopniu starszego aspiranta z 16 letnim stażem służby, kierownikiem ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Komisariacie Policji w Biskupcu. W Bisztynku mieszka od urodzenia. Ma wyższe magisterskie wykształcenie w kierunku pedagogika społeczna i socjologia administracji publicznej. Aktualnie kontynuuje studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii w Olsztynie w kierunku asystent rodziny i pieczy zastępczej. Jest żonaty, ma dwie córki i wkrótce na świat przyjdzie trzecie jego dziecko.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plNowe wydanie "Gońca" już jutro w kioskach! Zapraszamy!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages