Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Gimnazjaliści przypomnieli drogę Polski do niepodległości

2014-11-08 09:33:17 (ost. akt: 2014-11-10 07:46:29)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W gimnazjum w Bisztynku odbyła się wieczornica poświęcona symbolicznej dacie odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach zaborów, czyli 11 listopada 1918 r. Gimnazjaliści przypomnieli publiczności drogę Polski do odzyskania niepodległości.

Gimnazjaliści z Bisztynka pod kierunkiem Mileny Rychcik przygotowali i przedstawili w holu gimnazjum okazjonalny montaż słowno-muzyczny. Okazją do tego przedsięwzięcia jest zbliżające się Święto Niepodległści przypadające 11 listopada.

Nie była to, tym razem, zwykła akademia. Publiczność zasiadła przy stolikach udekorowanych w białe i czerwone barwy przy świecach tych kolorów. Każdy gość otrzymał kotylion w narodowych barwach. Była to okazja nie tylko do wysłuchania pieśni, wierszy i informacji o drodze Polski do niepodległości, ale też rozmów przy stolikach, przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Gimnazjaliści przypomnieli historię Polski od 1772 roku przez powstania, insurekcję, nadzieje wiązane z Napoleonem, po lata 1914 i 1918 oraz przekazanie władzy Józefowi Piłsudskiemu przez Radę Regencyjną dnia 11 listopada 1918 roku.

Wydarzenia historyczne ilustrowane były wierszami i pieśniami od Mazurka Dąbrowskiego przez Rotę do współczesnych. Montaż słowno-muzyczny zakończyło wykonanie "Żeby Polska była Polską" Jana Pietrzaka.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Nowy "Goniec" już w kioskach!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages