Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Awanturnik w areszcie

2014-10-24 08:40:24 (ost. akt: 2014-10-24 08:44:16)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się interwencja domowa przeprowadzona wobec 53-letniego mieszkańca gminy Bisztynek. Pijany mężczyzna był agresywny wobec żony. Policjanci sprawdzają teraz sytuację rodziny. To kolejny taki przypadek, kiedy policjanci interweniowali, aby odizolować sprawcę przemocy domowej od ofiary.

W środę 22 października, około godziny 17:30 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o awanturze domowej u jednej z rodzin zamieszkałej na terenie gminy Bisztynek.

Policjanci na miejscu ustalili, że 53-letni mężczyzna miał nieuzasadnione pretensje do swojej żony. Krzyczał, wyzywał kobietę, krytykował, poniżał, opluwał i groził jej. Był pijany.

Zachowanie 53-latka zagrażało bezpieczeństwu kobiety, dlatego funkcjonariusze zdecydowali o odizolowaniu go od ofiary. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi.

Policjanci wszczęli procedurę niebieskiej karty, a teraz sprawdzają sytuację rodziny.

Informujemy:

Procedura niebieskiej karty wiąże się z systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną, podczas których sprawdzają stan bezpieczeństwa domowników oraz zachowanie podejrzanego o przemoc domową.

Sprawcy to niestety często osoby, które znajdują się pod wpływem alkoholu. W tych przypadkach policjanci kierują wnioski do właściwych miejscowo Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, aby ustalić czy osoby te są uzależnione od alkoholu i pomóc im wyjść z nałogu.


Beata Patecka
KPP w Bartoszycach


Najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego już do kupienia w kioskach!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages