Reduta Bisztynek nadal gra w Pucharze Polski. Łyna Sępopol pokonana

2014-09-16 18:31:06(ost. akt: 2014-09-17 06:18:31)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Reduta Bisztynek dobrze spisuje się w rozgrywkach Pucharu Polski. Po wyeliminowaniu Polonii Lidzbark Warmiński, w I rundzie tych rozgrywek pokonała dziś Łynę Sępopol 2:1. Zwycięska bramka padła juz w doliczonym czasie gry.
A-klasowa Reduta Bisztyek pokonała dziś w Bisztynku grającą w V lidze Łynę Sępopol 2:1 (0:1). Optyczną przewagę na boisku w Bisztynku miał zespół gości. Łyna znacznie lepiej rozgrywała akcje, piłkarze grali lepiej technicznie i dzięki taktyce gry skrzydłami to zespół gości objął prowadzenie w 42 minucie meczu, po strzale Łukasza Pawłowskiego.

Bramka strzelona "do szatni" nie załamała jednak gospodarzy. W drugiej połowie grali wyraźnie lepiej zmotywowani, choć na jej początku, od utraty goli kilkakrotnie ratował zespół bramkarz Oktawiusz Moskalik.

W 77 minucie w polu karnym sfaulowany został Patryk Zadrożny a karnego bezbłędnie wykorzystał Krzysztof Zalewski. Po wyrównaniu Reduta przeprowadziła kilka zmasowanych ataków na bramkę Łyny. Już w doliczonym czasie gry, w 91 minucie spotkania strzelił Mateusz Bruj a piłka po odbiciu się od wewnetrznej strony słupka wpadła do siatki przeciwników.

Korzystny dla gospodarzy wynik meczu utrzymał się już do końca spotkania. Reduta Bisztynek w II rundzie Pucharu Polski zagra ze zwycięzcą jutrzejszego meczu Danpol Knopin - Victoria Bartoszyce.

Łyna grała w składzie: Oleszkiewicz - Zych, Paszkowski, Pawłowski, Piotr Dobrzyński - Paweł Dobrzyński, Kryłowicz (46 - Gigielewicz), Widnicki (46 - Krasowski), Tomasz Naruszewicz (75 - Fałkowski - Rafał Naruszewicz, Kożuch (75 - Łojewski).

Reduta grała w składzie: Moskalik - Bilicki, Stawkowski, Jaciw, Mariusz Tabaka (55 - Domański) - Zalewski, Pawlik, Zadrożny (81 - Jóźwiak), Chodorowski - Bruj (93 - Kołodziejski), Bulla (74 - Oleksik).