Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Nowy rok szkolny w Bisztynku i Grzędzie

2014-09-02 11:33:49 (ost. akt: 2014-09-02 08:48:32)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W szkołach gminy Bisztynek, jak we wszystkich innych, rozpoczął się nowy rok szkolny. W dniu jego rozpoczęcia towarzyszyliśmy uczniom, nauczycielom i pracownikom Gimnazjum Publicznego w Bisztynku i Szkoły Podstawowej w Grzędzie. W gimnazjum pożegnano nauczycielkę, która odeszła na emeryturę.

Uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Gimnazjum Publicznym w Bisztynku i Szkole Podstawowej w Grzędzie odbyły się według znanych od lat scenariuszy. Wprowadzono sztandary szkolne. Odśpiewano hymn państwowty. Uczniów po wakacjach witali dyrektorzy szkół.

W gimnazjum, do tego scenariusza, włączono jednak wyjątkowy punkt. Na emeryturę odeszła nauczycielka matematyki i informatyki oraz wieloletnia zastępczyni dyrektora gimnazjum Teresa Zielonka. Dyrektor Mirosław Domżalski żegnając panią Teresę nie mógl opanować wzruszenia, które na chwilę odebrało mu głos. Wzruszenia nie ukrywała też emerytowana juz nauczycielka.

Słowa podziękowania i życzenia na "nowej drodze życia" złożyli odchodzącej ze szkoły nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele rady rodziców i sami uczniowie odśpiewując jej gromkie "100 lat".

W szkole w Grzędzie, najmniejszej w gminie Bisztynek, uroczyście witano zwłaszczarozpoczynających swą przygodę z edukacją 5-latków. Zostali zaprezentowani starszym kolegom i koleżankom po czym... część z nich schroniła się w objęciach swoich mam.

Uczniów, poza dyrektorką Ewą Dańko, witał w szkole dzielnicowy asp. szt. Daniel Tkaczuk, który przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły.

Ewa Dańko przypomniała tez zebranym o 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages