Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Złamane drzewo uszkodziło kaplicę w Łędławkach

2014-08-02 11:30:36 (ost. akt: 2014-08-03 13:05:39)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Wiekowa, okazała lipa nie wytrzymała nagłego porywu wiatru jaki zerwał się w okolicach Łędławek 25 lipca. Łamiące się drzewo upadło wprost na dach zabytkowej kaplicy p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła. Uszkodzenia dachu są poważne.

25 lipca po południu w okolicach Łędławek pojawił się nagle bardzo silny wiatr. Na tyle silny, że powalił kilka drzew przydrożnych. Jego sile uległa też okazała i wiekowa lipa, rosnąca tuż przy zabytkowej kaplicy w Łędławkach. Łamiące się drzewo upadło na dach kaplicy i poważnie go uszkodziło.

Pień drzewa i konary usunęli z dachu strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach we współpracy z OSP w Bisztynku. To pozwoliło m.in. oszacować straty.

- Obiekt jest ubezpieczony, ale odszkodowanie nie pokryje 100% kosztów jakie trzeba ponieść na remont kaplicy - mówił nam ks. Janusz Rybczyński, proboszcz parafii w Bisztynku, do której kaplica należy. - Na szczęście drzewo nie uszkodziło wnętrza kaplicy. Jest tam tylko niewielka plama po padającym deszczu - mówił.

Mieszkańcy Łędławek ze smutkiem obserwowali zniszczenia ich kaplicy, ale już postanowili, że w krótkim czasie musi być wyremontowana. Być może będą potrzebowali pomocy materialnej, aby remont wykonać.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na sbisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego" już dostępne w kioskach!
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wierzący #1452592 | 83.24.*.* 2 sie 2014 21:51

  Niech ci "katolicy" co z buźka do KOMUNII zastanowią się. Po co ja tu stoję ??? Kogo oszukuję ??? Z kogo KPIĘ ??? Zastanów się nad SOBĄ !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Przydrożny Dąb #1452507 | 83.28.*.* 2 sie 2014 18:20

   Do : Polak. No proszę Cię, nie osłabiaj mnie. Za pomoc materialną wszystkim potrzebującym odpowiadają ludzie. Mamy Gops-y, Mopsy i wiele stowarzyszeń, które zostały powołane do takich celów. Co prawda tego nie robią jak należy bo dbają przeważnie tylko o siebie i swoje pensyjki i nie ma tu winy Pana Boga tylko naszych rządzących a więc ludzi. Kaplica a w tym wypadku jej odbudowa jest ważna i pomoc wszystkim potrzebującym też jest ważna i nie można w tych sprawach postawić znaku równości. Wg. mojej skromnej osoby nie tylko chlebem można żyć choć należy zadbać by Go nikomu na co dzień nie zabrakło i za żadną z tych spraw nie odpowiada PAN Bóg tylko ludzie

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

   1. Maja do:Polak #1452488 | 81.15.*.* 2 sie 2014 17:37

    Wielu ludzi uważa Boga za służącego;chcieliby,aby wykonywał za nich brudną robotę.(F.Mauriac)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. polak #1452428 | 83.9.*.* 2 sie 2014 14:46

    no wlasnie lipa to nie dab kolego ..a czym sie zajmuje pan bog ?czy ta kaplica jest tak wazna ?czy moze pomoc biednym rodzinom z dziecmi powinien bog.......przydrozny debie!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Przydrożny Dąb #1452418 | 83.28.*.* 2 sie 2014 14:29

    Do: Polak. PAN BÓG nie zajmuje się takimi pierdołami jak przewrócenie drzewa. Pech chciał, że trafiło akurat na kaplicę i jest to tylko wina ludzi, którzy nie potrafili tego przewodzić i zaniedbali swoje obowiązki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (23)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages