Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Pożegnali gimnazjum

2014-06-24 06:52:31 (ost. akt: 2014-06-24 07:15:06)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Uczniowie klas trzecich gimnazjum w Bisztynku, czyli tegoroczni absolwenci pożegnali swą szkołę podczas specjalnej uroczystości. Pożegnanie było wesołe a jednocześnie wzruszające. Nie bez racji absolwenci stwierdzili, że teraz dopiero wszystko się zaczyna.

Na kilka dni przed końcem roku szkolnego w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II Bisztynku odbyło się uroczyste, wesołe i momentami wzruszające pożegnanie uczniów klas trzecich, czyli tegorocznych absolwentów szkoły.

- To nasza tradycja. Mimo, że formalnie uczniowie klas trzecich kończą rok szkolny w tym samym czasie, co młodsze klasy, co roku organizujemy im specjalne pożegnanie - mówił Mirosław Domżalski, dyrektor gimnazjum w Bisztynku.

Uroczystość była okazją do złożenia podziękowań nauczycielom, pracownikom i rodzicom. Później przyszedł czas na wesołe zakończenie pobytu klas trzecich w szkole. Uczniowie, pod kierunkiem Tomasza Zwierzchlewskiego przygotowali specjalny program artystyczny pokazujący życie szkoły w nieco krzywym zwierciadle.

Scenki obrazowały niektóre lekcje (biologia, matematyka, przygotowanie do życia w rodzinie) i najczęściej, bardzo zły stan przygotowania uczniów do odpowiedzi.

Aktorzy gimnazjalni pokazali też, co działo się na przerwach, czyli nawiązywanie znajomości i sympatii z płcią przeciwną, pierwsze zawiedzione miłości w tym te, skierowane do nauczycielek.

Specjalny pokaz umiejętności taneczno-akrobatycznych dała spontanicznie zorganizowana "Grupa Romana" nagrodzona przez dziewczęta piskami i owacjami znanymi z koncertów idoli nastolatek.

Łza w oku zakręciła się wielu absolwentom w czasie kończącej uroczystość piosenki "Szczęśliwej drogi już czas". Absolwentom towarzyszyła myśl ks. Jana Twardowskiego: "Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna".

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages