Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Troszkowo: 20 lat od rozbudowy kaplicy

2014-06-21 19:12:28 (ost. akt: 2014-06-21 19:33:04)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Festynem sołeckim mieszkańcy Troszkowa uczcili 20 rocznicę rozbudowania i oddania do użytku kaplicy filialnej parafii pw. św. Macieja Apostoła w Bisztynku. Mszę świętą, poprzedzającą zabawę i rozrywkę, odprawił ks. infułat Adolf Setlak.

W 1994 roku mieszkańcy Troszkowa postanowili rozbudować istniejącą we wsi, zabytkową kaplicę. Własnymi siłami i z własnych materiałów dobudowali do niej całkowicie nowy budynek w którym odtąd, w każdą niedzielę, odprawiana jest msza święta. Kaplica należy do parafii św. Macieja Apostoła w Bisztynku.

Z okazji 20 rocznicy wybudowania nowej kaplicy zorganizowano we wsi festyn. Poprzedziła go msza odprawiona przez ks. infułata Adolfa Setlaka, którego zaprosił proboszcz Janusz Rybczyński.

Festynowe plany pokrzyżowała deszczowa pogoda i z jej powodu został on przeniesiony do wiejskiej świetlicy. Tam, wszystkich przybyłych mieszkańców i gości, powitał sołtys Grzegorz Bugaj.

Na scenie zaprezentowały się zespoły wokalne działające przy ośrodku kultury w Bisztynku. Po kilka utworów zaśpiewały "Wesołe nutki", duet "Bez nazwy" i zespół wokalny dorosłych "Mozaika".

Po występach wszyscy mogli skosztować wybornej grochówki oraz ciast i dań przygotowanych przez gospodynie z Troszkowa. Najmłodsi mogli pomalować twarze a po losy loterii fantowej ustawiała się długa kolejka. Na miejscowym boisku odbył się też pokaz umiejętności młodzieżowej drużyny strażackiej. Wieczorem zaczęła się zabawa, która potrwa do rana.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages