Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Rowerzyści pojechali do Stoczka Klasztornego

2014-05-19 09:43:56 (ost. akt: 2014-05-19 10:11:40)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Rowerzyści skupieni w grupie "rOwerOwa gmina Bisztynek" za cel szóstej wycieczki w tegorocznym sezonie obrali sobie Stoczek Klasztorny. Niespełna 32-kilometrową trasę pokonało 17 osób.

Wycieczka rowerowa z Bisztynka do Stoczka Klasztornego przez Sułowo, Kiwity i Wozławki zaplanowana była już kilka tygodni temu, ale niesprzyjająca aura uniemożliwiała realizację planów.

W niedzielę, 18 maja pogoda wreszcie dopisała. Na całej trasie wycieczki rowerzystom świeciło słońce. Niektórzy narzekali nawet, że jest zbyt gorąco.

W trasę wyruszyło 17 osób z czego 3 po raz pierwszy razem z bisztynecką grupą rowerową. W Stoczku Klasztornym, w ogrodach klasztornych, mieszkaniec tej miejscowości Piotr Boganowicz przygotował rowerzystom ognisko. Był tam czas na zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju i samych, pięknie utrzymanych i zabytkowych ogrodów.

Wycieczki grupy rowerzystów z Bisztynka to nie tylko jazda dla osiągnięcia jak najlepszego wyniku, ale przede wszystkim poznawanie okolic. Dlatego przy niektórych obiektach, na trasie, uczestnicy wycieczki słuchali opowieści o ich historii i legendach z okolic opowiadanych do dziś.

Przykładem jednej opowieści jest ta, o tajemniczej kuli armatniej w wieży kościoła w Kiwitach.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages