Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Rajd rowerowy z okazji urodzin Bisztynka

2014-05-01 17:43:57 (ost. akt: 2014-05-01 17:59:20)

Autor zdjęcia: Cezary Bartosz Drozdowski

Z okazji urodzin Bisztynka przypadających zawsze 30 kwietnia, 34. rowerzystek i rowerzystów wzięło udział w 10-kilometrowym rajdzie rowerowym dookoła miasta. Wycieczka zakończyła się przy leśniczówce "Kamieniec", gdzie cykliści posilili sie kiełbaskami pieczonymi na ognisku.

Uczestników rajdu z okazji urodzin Bisztynka naliczono 34. 629. urodziny Bisztynka przypadały wczoraj i z tej okazji zorganizowano krótką wycieczkę. Jej trasa, łącznie z drogą powrotną do Bisztynka, to nieco ponad 10 kilometrów.

W sam raz dla tych rowerzystów, którzy zabrali ze sobą pociechy w siedziskach rowerowych. Takich pasażerów naliczyliśmy czworo.

Rajd odbył się w ramach inicjatywy "rOwerOwa gmina Bisztynek". Po raz pierwszy w rowerowej wyprawie wzięło 14 osób. W tej liczbie są oczywiście wspomniani już "pasażerowie", ale też Krystyna Zawistowska - wiceburmistrz Bisztynka, pewna mieszkanka Warszawy, mieszkanka Gdańska, mieszkaniec Olsztyna i Bisztynianki, które jeszcze nie jeździły na podobne wycieczki.

Ponieważ nie jeździły, więc trochę kłopotów kondycyjnych miały, choć tempo było spacerowe.

Jechały mamy i córki, babcie i wnuczki, całe rodziny i części rodzin, ojcowie z synami oraz wszyscy ci, którzy chcieli.

Wycieczka zakończyła się przy leśniczówce "Kamieniec", gdzie leśniczy Ryszard Żuchowski przygotował ognisko w żarze którego można było upiec kiełbaski zakupione przez ośrodek kultury, bo rajd był współorganizowany przez tę instytucję.

Jak przebiegał rajd? Pokazują to zdjęcia poniżej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Już jutro najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego!

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages