Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Ksiądz na warcie honorowej

2014-04-19 16:57:50 (ost. akt: 2014-04-19 22:59:19)
Ks. Łukasz Sadko jest strażakiem OSP w Bisztynku

Ks. Łukasz Sadko jest strażakiem OSP w Bisztynku

Autor zdjęcia: Mariusz Maleszewski, Andrzej Grabowski

Tradycją Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku i tradycją parafii jest strażacka warta honorowa przy symbolicznym Grobie Pańskim w kościele. W tym roku też taką zaciągnięto a na honorowym posterunku pojawił się ksiądz-strażak.

Parafianie z Bisztynka, którzy dziś odwiedzali kościół, widzieli strażaków stojących na posterunkach honorowych przy Grobie Pańskim. To wieloletnia tradycja bisztyneckiej parafii i strażacka.

Niektórzy z wiernych mogli być jednak dość mocno zdziwieni widokiem jednego z nich. To ktoś, kto zwykle w kościele sprawuje zupełnie inną rolę niż honorowa asysta strażacka. Jednym ze strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej jest ks. wikariusz Łukasz Sadko. W tym roku przywdział swój mundur strażacki i również stanął na warcie.

- Stażakiem jestem od wielu lat. Pochodzę z okolic Tarnowa i tam, jako nastolatek, wstąpiłem do OSP - opowiadał nam ks. Łukasz Sadko.

- Miałem przerwę w czynnym uczestniczeniu w życiu strażackim. Śmieję się, że to była przerwa na seminarium. W Bisztynku plebania jest bardzo blisko remizy i gdy słyszałem syrenę alarmową odruchowo wstawałem i chciałem biec na wyjazd. Rok temu postanowiłem wrócić do mego zajęcia strażaka-ochotnika. Chłopaki z OSP w Bisztynku przyjęli mnie w swe szeregi i tak wróciłem do strażackiej służby - mówił ks. Łukasz.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Na pewno jeszcze zdążysz kupić najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego"!


Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages