Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Droga Krzyżowa ulicami miasteczka

2014-04-12 09:30:49 (ost. akt: 2014-04-12 10:01:23)
Kilksaet osob wzięło udział w Drodze Krzyżowej ulicami Bisztynka.

Kilksaet osob wzięło udział w Drodze Krzyżowej ulicami Bisztynka.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

- Pamiętaj, że jesteś tym kim jesteś a nie tym kim byłeś. Zawsze masz szansę się zminić - mozna było usłyszeć podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawionego na ulicach Bisztynka wczoraj wieczorem.

- W zasadzie staram się być chrześcijaninem, ale inni tak głośno krzyczą, mówią, że to takie staromodne więc umywam ręce - to fragment rozważań czytanych w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawionej na ulicach Bisztynka wczoraj (11 kwietnia) wieczorem.

W Drodze Krzyżowej, upamiętniającej mękę Jezusa Chrystusa, wzięło udział kilkuset wiernych parafii św. Macieja Apostoła w Bisztynku. Procesja wiernych przeszła pod przewodnctwem proboszcza ks. Janusza Rybczyńskiego i wikariusza ks. Łukasza Sadko.

Wierni nieśli krzyż nazywany cudownym, za sprawą wydarzeń historycznych, krzyż do którego przez wieku pielgrzymowały tysiące wiernych. Krzyż ten umieszczony jest w ołtarzu Krwi Chrystusa w kościele w Bisztynku. W okresie Wiekiego Postu jest zdejmowany a w dniach triduum paschalnego jest adorowany.

Rozważania na 14 stacjach Dogi Krzyżowej czytali zarówno księża jak i wierni ze wszystkich pokoleń.

- Kiedy upadasz po raz setny, po raz tysięczny, pojawia się myśl, że już nie wstaniesz - słyszeliśmy przy stacji trzeciego upadku pod ciężarem krzyża.

- Poddajesz się wówczas np. alkoholowi czy narkotykom. Dochodzisz do wniosku, że twoje próby i tak niczego nie przyniosą a tak się starasz, a tak walczyłeś.

- Po co się więc z tego spowiadać, po co próbować po raz kolejny. Wygrywa twój egoizm i pragnienie świętego spokoju. Spójrz wtedy na Chrystusa, który upadał pod krzyżem, ale nie zrezygnował, wstawał i szedł na Golgotę, aby pokazać ci swą miłość.

- Bądź cierpliwy. On obdarzy cię łaską. Pamiętaj, że jesteś tym kim jesteś a nie tym kim byłeś - słyszeliśmy podczas rozważań.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończyło się wewnątrz kościoła św. Macieja Apostoła w Bisztynku błogosławieństwem udzielonym przez kapłana.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego" jeszcze do kupienia!Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages