środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Niezwykłe rekolekcje z siostrami Katarzynkami

2014-04-04 12:14:07 (ost. akt: 2014-04-04 19:50:16)
W postacie bł. Reginy Prothmann i św. Katarzyny wcieliły się siostry ze zgromadzenia sióstr św. Katarzyny z Braniewa.

W postacie bł. Reginy Prothmann i św. Katarzyny wcieliły się siostry ze zgromadzenia sióstr św. Katarzyny z Braniewa.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Siostry Katarzynki z Braniewa stworzyły dla dzieci, które wyraziły wolę uczestniczenia, wyjątkowe widowisko dotyczące założycielki ich zgromadzenia, błogosławionej Reginy Prothmann oraz ich patronki - świętej Katarzyny. Wyjątkowe rekolekcje z udziałem Katarzynek odbyły się w szkole w Bisztynku.

W Szkole Podstawowej w Bisztynku rekolekcje wielkopostne mają, w tym roku, niezwykły przebieg. Nie jest to jedynie udział we mszy świetej z naukami rekolekcyjnymi dla dzieci.

Na zaproszenie katechetki Krystyny Kijewicz do podstawówki w Bisztynku przybyły z Braniewa siostry zgromadzenia św. Katarzyny.

Siostry stworzyły dla dzieci, które wyraziły wolę uczestniczenia, wyjątkowe widowisko dotyczące założycielki ich zgromadzenia, pochodzącej z Braniewa, błogosławionej Reginy Prothmann oraz ich patronki - świętej Katarzyny.

Opowieści o historii zgromadzenia i jejgo patronki przeplatane były radosnymi pieśniami, które zebrani wykonywali nader chętnie i głośno. Każda z piosenek połączona była z prostą choreografią a że zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej było to także swoiste, religijne wychowanie fizyczne.

Siostry Katarzynki przywiozły ze sobą dwa relikwiarze z relikwiami bł. Reginy Prothmann, które chętni mogli ucałować z własnymi intencjami.

Szczególnie oblegają przez dzieci była siostra Ryszarda pochodząca z Bisztynka, absolwentka szkoły w Bisztynku. Siostra wspominała "wuefy" na sali gimnastycznej na którą teraz trafiła w zupełnie innej roli.

- Rekolekcje wielkopostne są właściwie dniami wolnymi od nauki szkolnej. W kościele odbywają się msze połączone z naukami, ale w samej szkole dzieci trochę się nudzą. Stąd pomysł na zaproszenie sióstr Katarzynek i prowadzenie ewangelizacji i rekolekcji metodami radosnymi i wyjątkowymi - mówiła nam Krystyna Kijewicz - katechetka w szkole w Bisztynku.

Pomysł katechetki wyraźnie spodobał się nie tylko dzieciom z podstawówki. Także uczniowie pobliskiego gimnazjum przyszli na wyjątkowe rekolekcje, bo - jak mówili - w gimnazjum nic im nie przygotowano.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Nowe wydanie "Gońca" już do kupienia!


Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czart #1368512 | 83.9.*.* 6 kwi 2014 08:22

  Pranie mózgów i wciskanie zabobonu małym dzieciom ! Dla czego nie widzę starszej młodzieży ? tam już kościół nie ma zasięgu ! co ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Biskupiec #1367105 | 83.3.*.* 4 kwi 2014 12:52

   Pozdrawia siostrzyczkę Klarę !! ;)))))

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages