środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Dzień Kobiet w Bisztynku (FILM)

2014-03-08 09:07:12 (ost. akt: 2014-03-08 21:56:07)
Suknie z kolekcji Barbary Cały prezentowały m.in. dyrektorki jednostek samorządowych gminy Bisztynek.

Suknie z kolekcji Barbary Cały prezentowały m.in. dyrektorki jednostek samorządowych gminy Bisztynek.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

- Kobieta to jedyna istota, która potrafi zrobić z mężczyzny milionera. Pod warunkiem, że jest on... miliarderem - mówił jeden z aforyzmów odczytanych podczas obchodów Dnia Kobiet w ośrodku kultury w Bisztynku. Publiczność złożona głównie z pań zobaczyła profesjonalny pokaz mody. Szczególny aplauz wzbudził finałowy pokaz sukien z kolekcji projektantki Barbary Cały.

Pokaz mody, wizażu oraz występy miejscowych artystów to główne elementy imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zorganizowanej, pod patronatem honorowym burmistrza Bisztynka, w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

Była to pierwsza duża impreza w wyremontowanej siedzibie ośrodka kultury. Sala widowiskowa ośrodka wypełniła się głównie paniami, mieszkankami miasta i gminy Bisztynek. Każda z pań, przed wejściem na salę, otrzymała od wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Subocza tulipana oraz kupon konkursowy. Losowanie upominków było jednym z elementów imprezy. Nagrodami były zestawy kosmetyków oraz pobyt w zespole pałacowym w Galinach.

Panie usłyszały życzenia złożone przez burmistrza Jana Wójcika a także aforyzmy odczytane przez burmistrza i Jerzego Subocza. Szczególnie jeden z nich utkwił nam w pamięci: "Kobieta jest jedyną istotą, która potrafi zrobić z mężczyzny milionera. Pod warunkiem, że jest on... miliarderem."

Na scenie zaprezentował się gitarzysta i wokalista z Bartoszyc - Patryk Wasyliszyn, duet wokalny "Bez nazwy", dziecięca grupa wokalna "Wesołe nutki" oraz zespół wokalny dorosłych "Mozaika". Wszyscy artyści doskonalą swe umiejętności artystyczne w OKiAL w Bisztynku.

Gorącymi oklaskami witane były modelki prezentujące suknie z kolekcji olsztyńskiej projektantki Barbary Cały. Wśród modelek publiczność natychmiast rozpoznała dziewczęta startujące wcześniej w konkursach Miss Ziemi Bartoszyckiej. Projektantka zaprezentowała kilka swoich kolekcji, w różnych barwach i odcieniach.

Niespodzianką utrzymaną w tajemnicy do końca imprezy były "metamorfozy", czyli wcielenie się w role modelek pań, które na co dzień są: sekretarz UM w Bisztynku, dyrektorkami szkoły i przedszkola, ośrodka kultury, prezeską zakładu komunalnego, kierowniczką MOPS.

- Do tej pory oglądaliście państwo modelki w rozmiarze 34-36 i w wieku 25 lat. Teraz zobaczycie modelki w rozmiarach 36 plus i w wieku 25 plus - mówiła przed tym pokazem Joanna Drozdowska z OKiAL.

Modelki zebrały ogromne brawa a potem gratulację od wielu osób zgromadzonych na sali. Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w OKiAL w Bisztynku zakończyła konsumpcja czteropiętrowego torta podzielonego przez burmistrza i Magdę Gutkowską - dyrektorkę ośrodka kultury.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plNajnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego"
jeszcze do kupienia w punktach sprzedaży!


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tina #1344999 | 83.20.*.* 9 mar 2014 13:56

  Od początku wiedziałam, że impreza będzie zorganizowana dobrze, ale nie sądziłam, że aż tak! Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i pomysłowości organizatorów. Mam nadzieję, że takich wydarzeń będzie w Bisztynku znacznie więcej. :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mee #1344957 | 95.48.*.* 9 mar 2014 13:04

  Fantastyczna impreza! Byłam, widziałam! Doskonałe przygotowanie, wszystko przemyślane - klasa! Oby więcej takich imprez na takim właśnie poziomie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Bisztyniak #1344217 | 83.11.*.* 8 mar 2014 11:20

  A paniom 25+ gratuluję odwagi. Zaprazentowałyście sie wspaniale. Z humorem i odważnie. Tak trzymać :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Bisztyniak #1344216 | 83.11.*.* 8 mar 2014 11:19

  E tam Madzia :) Najpiękniejsza była jednak Kamila M. - jedna z modelek (tych w rozmiarze 34 i w wieku 25 lat). Trzeba napisać, że zwyczajnie olsniewała urodą i gracją.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. :-) :-) :-) #1344176 | 83.28.*.* 8 mar 2014 10:17

  Madzia śliczna i elegancka jak zawsze :-) Serdecznie pozdrawiam. Wróciłem z Antypodów by w czerwcu wyjechać już chyba na stałe :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages