Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Ferie zimowe w świetlicy w Sątopach Samulewie

2014-02-10 11:56:52 (ost. akt: 2014-02-10 12:00:29)

W naszej świetlicy półkolonie zimowe odbywały się w drugim tygodniu ferii. Program zawierał m.in. zajęcia plastyczne, podczas których dzieci w grupach tworzyły własnego pomysłu gry planszowe, a następnie w nie grały.

Była również okazja do wykazania się w kuchni – piekliśmy pyszne ciasteczka, które przedwcześnie zniknęły w naszych brzuchach. Najwięcej radości dał uczestnikom udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych i umysłowych. Rywalizowali w nich podzieleni na dwie grupy „Tic – taci” i „Straszne Byki”, zdobywając kolejne punkty.

Tradycyjnie, dzięki organizacji OKiAL – u, dzieci pojechały do kina „Helios” w Olsztynie. Obejrzeliśmy znakomity film animowany „Skubani”, a przy okazji zrobiliśmy małe zakupy w C.H. Aura, a następnie udaliśmy się na przekąski do KFC.

Ostatnim wydarzeniem naszych półkolonii był bal karnawałowy, na który zaprosiliśmy dzieci z Bisztynka. Celem tego spotkania była świetna zabawa, a przede wszystkim integracja. Dzieci z obu miejscowości bardzo szybko znalazły wspólny język, chętnie współzawodniczyły w różnych konkursach dopingując się nawzajem, razem tańczyły i śmiały się. Doskonały wzór dla wielu, jak pięknie można pokonywać w sobie bariery i zamiast pielęgnować urazy – zdobywać nowych przyjaciół.

Ewa Matela - Arodź

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu bisztynek.wm.pl. lub poczty e-mail: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: 03121975

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages