Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Po raz czwarty grali przeciwko rasizmowi

2014-02-10 09:39:51 (ost. akt: 2014-02-10 12:55:38)
W trakcie każdego z turniejów wykonywano pamiątkowe zdjęcie wszystkich jej uczestników. Oto zdjęcie z IV Turnieju rozegranego w 2014 r.

W trakcie każdego z turniejów wykonywano pamiątkowe zdjęcie wszystkich jej uczestników. Oto zdjęcie z IV Turnieju rozegranego w 2014 r.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

IV Turniej piłkarski "Czerwona Kartka dla Rasizmu" organizowany w Bisztynku przez stowarzyszenie Bisztynek Kluturowo przeszedł do historii. Zwycięską okazała się legendarny w miasteczku zespół FC Chlewki.

Turniej halowej piłki nożnej "Czerwona Kartka dla Rasismu" wpisał się już na stałe w krajobraz kulturowy Bisztynka. Organizuje go stowarzyszenie Bisztynek Kulturowo.

- Początki idei grania przeciwko rasizmowi na stadionach sięgają w Bisztynku roku 2006. Wówczas, jeszcze jako nieformalna grupa Opozycja, zorganizowaliśmy turniej "Wykopmy rasizm ze stadionów" - mówił Kamil Zawadzki - pomysłodawca turnieju, wiceprezes stowarzyszenia.

- Turniej ten był naszym sukcesem i choć musieliśmy zrobić potem kilkuletnia przerwę w organizowani podobnych, wciąż myśleliśmy nad organizacją kolejnych. Wróciliśmy do pomysłu w 2010 roku i tak to się toczy do dziś - opowiadał Kamil Zawadzki

Turnieje "Czerwona Kartka dla Rasizmu" każdorazowo skupiają w sali gimnastycznej bisztyneckiego gimnazjum kilkusetosobową publiczność i kilkanaście drużyn piłkarskich rywalizujących w turnieju. W tym roku zagrało 16 ekip w tym drużyna kobieca oraz dwie drużyny mieszane. Do rozgrywek zgłosiło się jednak aż 25 drużyn lecz możliwości sali gimnastycznej i czas turnieju nie pozwalają na rozgrywki aż takiej ilości zespołów.

Prócz rywalizacji sportowej w duchu fair play organizatorzy zapewnili bufet promujący ideę "Jedzenie zamiast bomb".

Dwudniowe zmagania piłkarskie zakończyły się zwycięstwem znanej w Bisztynku drużyny FC Chlewki. Nazwa pochodzi od miejsca, gdzie piłkarze drużyny zaczynali grać w piłkę. Grali na podwórzu za chlewkami.

Ostateczna kolejność drużyn IV turnieju CKR

1. FC Chlewki
2. Paczukistan
3. Pół Litra na Pięciu
4. WTF
5. Wojtex-TnstalTab
6. No Limits
7. Old Boys
8. Wychylylybymy
9. Mysterious
10. Azura
11. Ogień w Szopie
12. Mrs. Miszcze
13. Oktaw Team
14. Compton
15. Młode Wilki
16. Crazy Mothers

Najlepszą piłkarką (piłkarzem) turnieju wybrano Klaudię Olszewską z zespołu Młode Wilki.
Najlepszym strzelcem został Adrian Kudyk z zespołu WTF.
Najlepszym bramkarzem wybrano Dariusza Maćkowiaka z Pazcukistanu.

Organizatorzy uhonorowali specjalnymi nagrodami także najmłodszego piłkarza turnieju, 3-letniego Adasia Maćkowiaka i najstarszego - Edwarda Adamusa. Nagrodę Fair Play odebrał zespół Wojtex-InstalTab.

Więcej o turnieju i jego ideach w najbliższym "Gońcu Bartoszyckim".

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages