środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Morsy dla Wielkiej Orkiestry

2014-01-12 14:44:04 (ost. akt: 2014-01-14 11:50:21)
Podczas kąpieli morsów z Bisztynka licytowano m.in. zegar XXII Finału WOŚP. "Poszedł" za 130 złotych.

Podczas kąpieli morsów z Bisztynka licytowano m.in. zegar XXII Finału WOŚP. "Poszedł" za 130 złotych.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W Bisztynku od rana datki na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną dla seniorów zbierają wolontariuszki i wolontariusz. Na takie cele, w tym roku, ofiary dobrego serca zbiera grająca już po raz 22. Wielka Orkietra Świątecznej Pomocy. W akcję włączyły się morsy podczas kąpieli których przeporowadzono licytację gadżetrów Orkiestry.

W Bisztynku oraz Sątopach od rana wolontariusze zbierają datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy. Licytację przedmiotów, gadżetów WOŚP przeprowadziliśmy podczas i po kąpieli morsów i foczek z klubu "Przerębel". Z licytacji zegra ściennego, trzech kalendarzy, płyty Justyny Steczkowskiej, podkładki pod dokumenty, paczki herbaty, poduszki i dwóch koszulek finałowych WOŚP uzyskano łącznie kwotę 615 złotych.

Gadżety licytowane były przez przedsiębiorców, policjantów, rodziny przybyłe na kąpiel morsów i przez samych morsów. Na przykład zegar ścienny WOŚP "poszedł" za 130 złotych. Taką samą cenę uzyskała jedna z koszulek. Pan, który nabył 100 saszetek herbaty zaprosił na nią zaraz po licytacji. Poduszka powiększyła kolekcję pana, który już nabył - kilka lat temu - podobną.

Kwoty zebrane do puszek wolontariuszy nie są na razie znane, ale podamy je zaraz po komisyjnym ich przeliczeniu w sztabie WOŚP w Bisztynku, kórym dowodzi - w tym roku - Joanna Drozdowska.

Aktualizacja z godz. 18:00
Podczas XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Bisztynek zebrano dziś łącznie kwotę: 3.022 zł 61 gr. W tej sumie mieści się 615 złotych z licytacji gadżetów WOŚP podczas kąpieli morsów oraz 782 zł 07 groszy zebrana przez wolontariuszy w Sątopach.

- Zbiórka datków na rzecz WOŚP w Bisztynku będzie trwała jeszcze jutro, na terenie szkół i zakładów pracy (jak co roku). Ostateczna kwota przekazana na konto WOŚP ulegnie więc zwiększeniu - poinformowała szefowa sztabu WOŚP w Bisztynku Joanna Drozdowska.

Aktualizacja 14.01.2014 r. godz. 11:45
Ostateczna kwota podliczona w sztabie WOŚP w Bisztynku, zebrana przez wolontariuszy w Bisztynku i w Sątopach oraz podczas licytacji gadżetów Orkiestry wyniosła : 3.822,55 zł, 203 ruble, 9, 58 euro.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages