Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Śmierć pieszego w Troszkowie

2013-12-31 14:02:38 (ost. akt: 2014-01-02 15:43:05)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Pieszy idący poboczem z rowerem zginął po uderzeniu osobowej hondy w Troszkowie gm. Bisztynek, na prostym odcinku drogi krajowej nr 57. Kierowca osobówki trafił do szpitala.

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło dziś około godz. 13.20 na drodze krajowej nr 57 biegnącej przez Troszkowo w gminie Bisztynek. Kierujący osobową hondą 22-letni Marcin C., mieszkaniec Troszkowa, na prostym odcinku drogi biegnącej przez wieś, z nieustalonych przyczyn zjechał na lewe jej pobocze i tam uderzył w pieszego idącego tym poboczem z rowerem. Uderzył następnie w betonowy słup energetyczny. Uderzenie było na tyle silne, że słup złamał się. Samochód dachował i zatrzymał się w przydrożnym rowie.

W następstwie wypadku śmierć poniósł 26-letni Bogusław K. mieszkaniec Lądka, którego ciało zostało odrzucone na kilkanaście metrów. Kierowcę samochodu zabrała do szpitala w Bartoszycach karetka pogotowia.

Według świadków zdarzenia, w tym tych, którzy o wypadku powiadamiali służby ratownicze, samochód jechał przez wieś z olbrzymią prędkością. Niektórzy mówili nawet o 200 km/h.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana i zabezpieczona przez policję oraz straż pożarną. Na miejsce jedzie prokurator z Biskupca. Utrudnienia w ruchu w Troszkowie, na drodze nr 57 mogą potrwać nawet kilka godzin.

Zmarły nie był więc pasażerem hondy jak początkowo informowaliśmy tylko pieszym. Ustalenia te przekazali nam policjanci pracujący wciąż na miejscu wypadku.

Aktualizacja z godz. 17
W tej chwili z miejsca wypadku zabierany jest wrak samochodu. Utrudnienia na trasie nr 57 w Troszkowie potrwają jeszcze około 30 minut. Policjanci kierują jadące DK 57 samochody objazdem, drogą wewnętrzną prowadzącą przez wieś.

Aktualizacja z godz. 19
- Kierowca hondy przebywa w szpitalu w Bartoszycach i poddawany jest badaniom diagnostycznym, ale już można stwierdzić, że nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Został poddany badaniu stanu trzeźwości. Alkotest nie wykazał obecności alkoholu w jego organizmie. Kierowcy dodatkowo pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz na zawartość substancji psychoaktywnych - poinformował nas asp. sztab. Robert Koniuszy, oficer prasowy KPP w Bartoszycach.


Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages