Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Dzieci z Sątop w konsulacie św. Mikołaja

2013-12-14 09:26:54 (ost. akt: 2013-12-14 09:31:20)
Bobmki choinkowe produkowane są w konsulacie św. Mikołaja w Kętrzynie. Konsulat przyjął dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sątopach.

Bobmki choinkowe produkowane są w konsulacie św. Mikołaja w Kętrzynie. Konsulat przyjął dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sątopach.

Autor zdjęcia: Agnieszka Koziatek

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Czują je także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sątopach. Wybraliśmy się podróż do magicznej krainy, gdzie magia świąt Bożego Narodzenia trwa cały rok. Odwiedziliśmy konsulat świętego Mikołaja, który działa przy Zakładzie Produkcji Szkła w Kętrzynie.

Mogliśmy zobaczyć, jak powstają słynne na cały świat ozdoby choinkowe oraz poznaliśmy proces powstawania przecudnych bombek choinkowych, które chyba od zawsze zdobią nasze choinki bożonarodzeniowe.

Tu tradycja łączy się ze sztuką, precyzja z fantazją i najnowszymi trendami zdobienia tych cudeniek. Bombki produkowane w zakładzie pana Doroszko to prawdziwe dzieła sztuki, a pracownice zakładu to prawdziwe artystki, spod pędzelków których wychodzą cudowne zimowe krajobrazy, baśniowe postaci i inne wykwintne wzory.

Najpierw byliśmy świadkami powstawania bombek ze szklanej rurki a potem uczestniczyliśmy w warsztatach wydmuchiwania, zdobienia szklanych banieczek nie tylko ręcznie, gdyż uczniowie nauczyli się błyskawicznie obsługiwać maszynę zdobiącą "puchate" bombki i zajęli się z pasją ich produkcją.

Dzieci miały możliwość wykonania swojej bombki i zabrania jej ze sobą do domu jako pamiątki z wizyty w tym niezwykłym miejscu. Niebywała frajda.

Sam właściciel w stroju Mikołaja oprowadził nas po pięknych stylowych, drewnianych wnętrzach konsulatu. Mogliśmy obejrzeć setki wzorów ręcznie malowanych bombek, a jedna piękniejsza od drugiej. Najciekawsze wzory to m.in. jajka Faberge, ale o zawrót głowy przyprawiły nas setki wzorów bombek i innych ozdób choinkowych, które mogliśmy kupić w sklepie przy Konsulacie.

Obładowani zakupami wracaliśmy w świątecznym nastroju do szkoły bogatsi o lekcję tworzenia bombek. Ubierając choinkę przyda nam się ta wiedza, bo kruchość tych cudeniek też poznaliśmy w konsulacie.

Elżbieta Rucińska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages