Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Strażacy walczą ze skutkami wichury

2013-12-06 10:12:14 (ost. akt: 2013-12-06 11:18:09)
Strażacy z OSP w Bisztynku usuwają skutki orkanu Ksawery.

Strażacy z OSP w Bisztynku usuwają skutki orkanu Ksawery.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Strażacy z OSP w Bisztynku wyjeżdżali już trzykrotnie do powalonych przez wichurę drzew. Usuwali drzewa powalone na drogi: Bisztynek-Sątopy, Bisztynek-Lutry i Bisztynek-Prosity. Siła wiatru pozwala przypuszczać, że najbliższe godziny będą dla nich równie pracowite.

Orkan Ksawery do Bisztynka przybył wczoraj (5 grudnia) po południu. Wiatr wciąż się wzmagał, by w nocy nieco zelżeć. Około godziny 20:00 strażacy z OSP w Bisztynku zostali wezwani, po raz pierwszy, do powalonego drzewa na drodze Bisztynek-Sątopy. Nad ranem, 6 grudnia, usuwali drzewo powalone na drogę krajową nr 57 między Troszkowem a Lutrami. Dziś około godz. 9:30 usuwali kolejne powalone drzewo, tym razem w Bisztynku, na drogę Bisztynek-Prosity. Zdjęcia z tej akcji pokazujemy poniżej.

Orkan rankiem przybrał na sile. Podmuchy wiatru, na otwartym terenie są tak silne, że trudno jest zachować równowagę na śliskiej nawierzchni jezdni. Sprawdziliśmy to doświadczalnie wykonując zdjęcia z akcji strażaków.

OSP w Bisztynku jest w stałej gotowości. Strażacy mówią, że na pewno czekają ich pracowite godziny. Są przekonani, że kolejne stare drzewa nie wytrzymają naporu wiatru.

- Radzimy kierowcom, aby bez wyraźnej konieczności nie poruszali się lokalnymi drogami z poboczami gęsto porośniętymi drzewami. Nigdy nie wiadomo, które z tych drzew nie wytrzyma wiatru. W żadnym wypadku nie powinniśmy zatrzymywać się w pobliżu drzew. Może dojść do nieszczęścia - przestrzegają strażacy.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl


>> Orkan na Warmii i Mazurach - Sprawdź co dzieje się w regionie
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages