środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Pomogli Kacprowi z Bisztynka i chorym na białaczkę.

2013-08-04 08:19:00 (ost. akt: 2013-08-05 10:19:39)
Kacper! Jesteśmy z tobą !!!

Kacper! Jesteśmy z tobą !!!

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Festyn charytatywny "Pomagamy Kacprowi" już za nami. Dzięki ludziom dobrej woli zebrano na leczenie 12-latka z Bisztynka potężną (wciąż liczoną) kwotę pieniędzy. Dokładnie 130 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Każdy, kto uczestniczył wczoraj (3 sierpnia) w festynie charytatywnym na rzecz pomocy cierpiącemu na białaczkę Kacprowi Czerniawskiemu, 12-latkowi z Bisztynka, miał chwile wzruszeń. Nie mogło być inaczej. Wiele osób nie kryło łez, gdy w niebo poleciały gołębie nadziei wypuszczone przez dzieci z klasy Kacpra i jego znajomych. Wzruszeń nie kryli autorzy prac, które licytowano i osiągały zawrotne ceny. Wzruszała postawa kupujących, którzy oddawali zakupione przedmioty, aby je ponownie zlicytować.

Tłum mieszkańców Bisztynka, gminy i wielu gości z kraju i zagranicy kupował pierogi, ciasto, grochówkę, cukierki z niespodzianką, książki ofiarowane przez wydawnictwa. Malowało twarze i włosy, wykonywano usuwalne tatuaże. Wszystko to za drobne i większe datki na rzecz Kacpra i jego rodziców.

Festyn towarzyszył akcji pobierania krwi od potencjalnych dawców szpiku kostnego. Przed imprezą ostrożnie zakładano, że być może zarejestruje się około 50 osób. Ostatecznie rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego dokonało 130 osób. Wśród nich byli mieszkańcy Olsztyna, Bartoszyc, Biskupca, Barczewa, mieszkający za granicą i oczywiście mieszkańcy Bisztynka oraz okolicznych sołectw. A ból, w słusznej sprawie, zadawały chętnym dwie pielęgniarki z Bisztynka i jedna z Biskupca, która specjalnie na festyn, do pomocy przyjechała. Same pielęgniarki też zarejestrowały się w bazie. Uczynił to ks. proboszcz oraz dwie siostry zakonne. Rejestrowali się strażacy, żołnierze, funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej. Zarejestrowały się też artystki z "Czerwonego Tulipana".

W pewnym momencie charakterystycznym widokiem podczas festynu był obraz osób z opatrunkami przyklejonymi w miejscu pobrania krwi.

Charytatywnie wystąpili wokaliści ze Studia Wokalnego przy MOK w Reszlu, wokaliści z Bisztynka, bardzo młoda wiolonczelistka i multinstrumentalistka, zespół wokalny dorosłych z Bisztynka, znany olsztyński zespół "Czerwony Tulipan", któremu publiczność nie dawała zejść ze sceny, zespół "Druga Zmiana" z Bartoszyc z klasykami jazzowymi.

W przerwach między występami trwały licytacje. Sprzedano okulary, odkurzacz, obrazy płyty, koszulki, zdjęcia, książkę i mnóstwo innych przedmiotów. Spośród gadżetów sportowych najwyższą cenę osiągnęła koszulka wyjazdowa Stomilu Olsztyn z autografami piłkarzy. Pewne małżeństwo zapłaciło za nią 900 złotych.

Wkrótce opublikujemy dokładny spis sprzedanych przedmiotów i ich wylicytowane ceny. Z ich licytacji, na leczenie Kacpra uzyskano kwotę 10.500 złotych. Liczenie pieniędzy wrzucanych do puszek i zbieranych na stoiskach ciągle trwa.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

Dodano 5 sierpnia 2013 r. godz. 10:17
Jak nas poinformowali organizatorzy festynu, podczas jego trwania zebrano łącznie kwotę 25.295 zł 74 gr.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andrzej #1161371 | 178.183.*.* 4 sie 2013 19:31

  Brawo dla organizatorów. Wielka akcja, piękny cel. A czy redakcja ma jakieś zdjęcia z akcji Krwiodawstwa i Piwnicy Artystycznej? Może nie wiedzieliście o niej? Warto pisać o każdej szczytnej akcji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dawna mieszkanka #1160999 | 46.76.*.* 4 sie 2013 09:37

   Gratuluję organizatorom festynu wspaniałego pomysłu i udanej organizacji,gratuluję mieszkańcom Bisztynka że pokazali swoją solidarność,serce i zaangazowanie.Ogromne brawa,jestem pełna podziwu.Szkoda że sama nie mogłam uczestniczyć w tym zacnym przedsięwzięciu. A Kacprowi(swojemu dawnemu sąsiadowi) życzę szybkiego powrotu do zdrowia,wytrwałości w walce z wrogiem jakim jest białaczka.Ni poddawaj się,bądz dzielny i walcz,Wszyscy trzymają za ciebie kciuki i wierzą że wyjdziesz z tego.Pozdrawiam serdecznie.Iza Z.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages