Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Weź udział w festynie i pomóż Kacprowi Czerniawskiemu

2013-07-31 10:18:12 (ost. akt: 2013-07-31 10:53:20)
Przyjdź, przyjedź, dotrzyj na festyn charytatywny dla chorego na białaczkę Kacpra z Bisztynka !!!

Przyjdź, przyjedź, dotrzyj na festyn charytatywny dla chorego na białaczkę Kacpra z Bisztynka !!!

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W najbliższą sobotę - 3 sierpnia - w Bisztynku, na placu targowym, odbędzie się festyn charytatywny z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na pomoc w leczeniu 12-letniego Kacpra Czerniawskiego z Bisztynka chorującego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Na festyn zapraszamy mieszkańców całego powiatu bartoszyckiego, Czytelników "Gazety Olsztyńskiej" i jej portalu. Każdy z Was może pomóc Kacprowi w walce o życie!

O chorobie Kacpra Czerniawskiego pisaliśmy w poprzednim wydaniu "Gońca Bartoszyckiego". Pisaliśmy o akcji także na naszym portalu

Przypomnijmy, że chłopak choruje na białaczkę. Niestety jest uczulony na leki jakie zwykle podaje się pacjentom przed przeszczepem szpiku kostnego. Leki, które można mu podać nie są, z kolei, refundowane przez NFZ. Orientacyjny koszt zakupu leków, które Kacper musi przyjąć aby żyć, to 136 tys. złotych. Rodziców Kacpra nie stać na ich zakup. Stąd społeczna akcja pomocy Kacprowi i festyn, podczas którego wystąpią artyści z Bisztynka, Bartoszyc i okolic oraz znany olsztyński zespół Czerwony Tulipan.

Festyn rozpocznie się o godz. 13:00 i połączony będzie z akcją rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Rejestracja poprzedzona będzie prezentacją edukacyjną obalająca mity na temat przeszczepów szpiku. Zachęcamy zarówno do wzięcia udziału w festynie jak i do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Podczas festynu licytowane będą gadżety pozyskane przez jego organizatorów. Wśród nich są koszulki z autografami piłkarzy Stomilu Olsztyn, Arki Gdynia, Olimpii Grudziądz, siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, koszulka treningowa siatkarskiej reprezentacji Polski, książka K. Hołowczyca z autografem, płyty i zdjęcia zespołu Boys z autografami, gadżety od Dody z jej autografami oraz inne przedmioty ofiarowane przez mniej lub bardziej znane osoby np. dzieła sztuki i wyroby rękodzielnicze a nawet sprzęt gospodarstwa domowego i telewizyjny.

Kacpra można będzie wspomóc kupując los na loterii fantowej, kupując pierogi i ciasta oraz dania z rusztu przygotowane przez mieszkanki i mieszkańców Bisztynka i okolic.

W loterii fantowej można będzie "wygrać" 1600 przedmiotów (800 dla dzieci i 800 dla dorosłych). Wśród przedmiotów ofiarowanych na loterię są rzeczy niezwykle cenne.

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc Kacprowi.
Serdecznie zapraszamy.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ester #1158542 | 88.220.*.* 1 sie 2013 12:57

  Bisztynek odwiedzi Bartoszyce i mamy nadzieję na rewanż :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tomasz #1157901 | 31.11.*.* 31 lip 2013 18:55

  DObry pomysł. 2 sierpnia jest też zbiórka krwi na Placu boh. Warszawy, w godz. 8.00-12.00, organizowana przez Klb Honorowych Dawców Krwi i Piwnicę Artystyczną, poda partonatem BUrmistrza Bartoszyc, Tygodnika Bartoszyce Extra, Bartsat, Radia Bartoszyce. Zapraszamy

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages