Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

RATUJ ŻYCIE KACPRA

2013-07-19 11:48:55 (ost. akt: 2013-07-19 12:04:59)
Możesz przyłączyć się do akcji pomocy w ratowaniu życia Kacpra Czerniawskiego w dowolny sposób.

Możesz przyłączyć się do akcji pomocy w ratowaniu życia Kacpra Czerniawskiego w dowolny sposób.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Kacper Czerniawski choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. To uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Bisztynku i mieszkaniec Bisztynka. Choroba nie ustępuje od lat. Po raz kolejny go zaatakowała. Kacper czeka teraz w szpitalu w Olsztynie na przeszczep szpiku kostnego. Leczenie związane z przeszczepem nie jest jednak refundowane przez NFZ a jego koszt to około 136 tys. złotych.

W Bisztynku zawiązała się specjalna grupa inicjatywna w sprawie pomocy Kacprowi w walce z ciężką, śmiertelną chorobą, którą można pokonać. Z dokumentacji jaką, złożony z kilkunastu osób dobrej woli i serca komitet zgromadził wiemy, że mamy do czynienia z kolejnym rzutem, remisją białaczki. Kacper cierpi na nią od najmłodszych lat. Gdy wydaje się, że już jest lepiej, choroba atakuje go ponownie z nową siłą.

Dzięki wspaniałym ludziom, którzy zarejestrowali się w rejestrach potencjalnych dawców szpiku kostnego Kacper odnalazł swego bliźniaka genetycznego. Jest więc ogromna szansa na przeszczep szpiku kostnego, który uratuje mu życie.

Niestety Kacper jest uczulony na niektóre leki, które należy mu podawać w związku z przeszczepem. Nie chcemy wdawać się w szczegóły medyczne. Wiemy jednak, że leki, które należy u niego zastosować nie są refundowane przez NFZ. Jedna dawka (niewielka fiolka) leku kosztuje około 5 tys. złotych. Całe leczenie farmakologiczne to koszt 136 tys. złotych. Do tego dochodzą bieżące wydatki rodziców, choćby pobytu w Olsztynie i dojazdów.

Rodziców Kacpra nie stać na taki wydatek. Stąd powołanie komitetu pomocy Kacprowi i inicjatywy tej grupy ludzi.

W najbliższą niedzielę (21 lipca 2013 r.) po każdej Mszy św. w kościele w Bisztynku będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone w całości dla Kacpra. Bądźcie więc ofiarni w tą niedzielę i nie żałujcie grosza. Suma jaką uda się zebrać do puszek zostanie opublikowana na naszych stronach.

To jednak nie wszystko...

W Bisztynku, 3 sierpnia 2013 r. zorganizowany będzie specjalny festyn pod hasłem "Pomagamy Kacprowi". Jego program jest jeszcze budowany.

Głównym i najważniejszym elementem festynu będzie autobus, w którym będzie można oddać niewielką ilość krwi po to, by stać się w przyszłości dawcą szpiku kostnego. By stać się BLIŹNIAKIEM GENETYCZNYM innego chorego chłopca, dziewczynki, dziecka, dorosłego, którzy nadal walczą o życie i cierpią.Pobranie krwi poprzedzone będzie prezentacją wyjaśniającą jak można, w przyszłości stać się dawcą szpiku.

W najbliższą niedzielę, po każdej Mszy św. będzie można zadeklarować swój udział i chęć stania się BLIŹNIAKIEM GENETYCZNYM. Należy zgłosić się tylko do pań, które stać będą obok dzieci z klasy Kacpra zbierających dla niego pieniądze do puszek. W bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego może znaleźć się każdy w wieku od 18 do 50 lat. Sam zabieg pobrania krwi do badań genetycznych jest bezbolesny i trwa mniej niż minutę.

MOŻESZ POMÓC JUŻ TERAZ

Dzięki Fundacji Spełnionych Marzeń można wspomóc walkę Kacpra już dziś, już w tej chwili. Możesz wpłacić dowolną kwotę na specjalne konto. Koniecznie z dopiskiem "dla Kacpra Czerniawskiego". To warunek, aby pieniądze trafiły właśnie do niego i na jego leczenie. Numer konta to: 67 1050 1025 1000 0023 5851 4210

MOŻESZ PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI POMOCY

Możesz przyłączyć się do akcji pomocy także w inny sposób niż wpłata gotówki. Na festyn, w dniu 3 sierpnia zapraszamy zespoły muzyczne, które mogą zagrać charytatywnie lub podarować swe płyty i gadżety na licytacje. Może zgłosi się firma, która zechce zapłacić za przejechane przez rowerzystów z Bisztynka kilometry w dniu festynu (To jeden z pomysłów. My jedziemy -Ty płacisz dla Kacpra).

Może są osoby, które mają inne pomysły na to jak wspomóc Kacpra i zebrać gigantyczną, ale konieczną dla jego ratowania kwotę.

Na pewno znajdą się Panie i Panowie, którzy upieką ciasta, ciasteczka, słodycze, które będą sprzedawane podczas festynu.

Wszystkie te osoby, firmy, podmioty, mogą się z nami skontaktować pisząc na adresy lub telefonując:

- admin@bisztynek24.pl, Gadu Gadu: 5313173, tel. 503-611-216 - Andrzej Grabowski

- m.mierzwinska.mucha@gmail.com, tel. 727-560-957 - Monika Mierzwińska-Mucha - wiceprzewodnicząca grupy inicjatywnej ws. pomocy Kacprowi

- tel. 511-728-419 - Iwona Skura - wolontariuszka z grupy inicjatywnej (zwracać się w sprawie pieczenia ciast)


Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages