Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Trzy punkty Reduty Bisztynek na boisku w Paluzach

2013-06-10 09:30:49 (ost. akt: 2013-06-10 09:46:11)
Daniel Jóźwiak (żółta koszulka) był autorem trzeciej bramki dla zespołu Reduty Bisztynek.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Reduta Bisztynek pokonała wczoraj, na boisku w Paluzach, Mrągowię II Mrągowo 3:0 (0:0). Zwycięstwo dało zespołowi z Bisztynka awans w tabeli grupy I. klasy A rozgrywek piłkarskich.

Reduta Bisztynek mecze "u siebie" zmuszona jest rozgrywać poza Bisztynkiem. Boisko na stadionie miejskim w Bisztynku jest własnie remontowane. Tydzień temu zespół grał na stadionie w Reszlu i pokonał tam 3:0 Olimpię Miłki. Wczoraj Reduta, na boisku w Paluzach, podejmowała Mrągowię II Mrągowo.

W pierwszej połowie i na początku drugiej optycznie lepszym zespołem, na wąskim boisku w Paluzach był zespół gości, który stworzył kilka groźnych sytuacji, ale niweczył je, bardzo dobrze spisujący się w bramce Reduty Marcin Klik. Sytuacja zmieniła się w 54 minucie meczu. W przerwie trener Reduty Piotr Chamik zmienił Grzegorza Goszcza, za którego na boisko wszedł Michał Tabaka. 9 minut później Tabaka atakaujący bramke gości został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny pewnie wykonał Mateusz Bruj. Dwie minuty później, Bruj ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem otrzymał idealne, prostopadłe podanie z końcowej linii boiska od Patryka Sikorskiego.

W 68 minucie meczu z boiska zszedł kontuzjowany kapitan Reduty - Krzysztof Zalewski. Jego miejsce zajął Daniel Jóźwiak i to on był autorem trzeciej bramki dla Reduty strzelonej w 83 minucie. Jóźwiak przedarł się przez zwartą obronę Mrągowii i strzelił "nie do obrony".

Dzięki dwóm zwycięstwom w ostatnich kolejkach rozgrywek zespół z Bisztynka awansował w tabeli grupy I, klasy A, z 8. na 6. miejsce.