Wtorek, 7 kwietnia 2020. Imieniny Donata, Herminy, Rufina

Piknik rodzinny w Bisztynku

2013-06-02 08:15:42 (ost. akt: 2013-06-02 08:26:53)
Gdy na placu pojawił się Tygrysek, został natychmiast otoczony przez gromadkę dzieci.

Gdy na placu pojawił się Tygrysek, został natychmiast otoczony przez gromadkę dzieci.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Piknik Rodzinny z okazji Dni Rodziny i Dnia Dziecka odbył się w sobotę, na miejskim placu zabaw w Bisztynku. Rozpoczęły go występy artystyczne a później na "arenę" wkroczył klaun Filemon oraz najprawdziwszy Kubuś Puchatek i najprawdziwszy Tygrysek.

Najpierw przedstawienie teatralne dały przedszkolaki z Bisztynka. W barwnych kostiumach odgrywali księżniczki, króla, księcia, wróżki i czarownice. Podczas występu padło też wyznanie miłości i nie mamy pojęcia czy tak było w scenariuszu, czy była to inicjatywa własna Stasia występującego w rycerskiej, starożytnej zbroi rzymskiej. Później wystąpiły też młode wokalistki biorące udział w zajęciach wokalnych w ośrodku kultury.

Gdy na placu zabaw pojawił się klaun, który dopiero po dłuższym zastanowieniu się, przypomniał sobie własne imię - Filemon, rozpoczęły się zabawy i konkursy. Klaun Filemon, z dziwnie znajomym radiowym głosem, tańczył z dziećmi i dorosłymi, wypytywał dzieci o bajkowe postacie a gdy wymieniły Kubusia Puchatka i Tygryska zaprosił ich wraz z dziećmi na plac. Pojawili się po dłuższym nawoływaniu i natychmiast zostali "opanowani" przez gromadki dzieci. Niektóre ciągały tygrysa za ogon a każde dziecko chciało mieć pamiątkowe zdjęcie z Kubusiem i Tygryskiem.

W czasie pikniku można było pomalować sobie buzie, posilić się daniami z grilla i ciastami oraz kawą i herbatą, nabyć szydełkowane wyroby jednej z miejscowych rękodzielniczek.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages