Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Mistrzowie województwa Ligi Lekkoatletycznej Gimnazjów

2013-05-24 09:46:21 (ost. akt: 2013-05-25 08:20:35)
Mistrzowie Województwa Ligi Lekkoatletycznej z gimnazjum w Bisztynkuz trenerami i działaczami SZS.

Mistrzowie Województwa Ligi Lekkoatletycznej z gimnazjum w Bisztynkuz trenerami i działaczami SZS.

Autor zdjęcia: archiwum gimnazjum w Bisztynku

Reprezentacja chłopców z gimnazjum w Bisztynku startująca w Lidze Lekkoatletycznej Gimnazjów w Lidzbarku Warmińskim zdobyła wczoraj tytuł Mistrzów Województwa i będzie reprezentować nasz region podczas Mistrzostw Polski w Białymstoku.

Olbrzymia radość panuje od wczoraj w Gimnazjum Publicznym w Bisztynku. Wszystko za sprawą reprezentacji lekkoatletycznej tej szkoły, która po latach dobrych wyników osiąganych w Lidze Lekkoatletycznej Gimnazjów Szkolnego Związku Sportowego, zajęła wreszcie miejsce na najwyższym stopniu podium i będzie reprezentowała nasz region podczas Mistrzostw Polski w Białymstoku, które odbędą się 22 czerwca. Zawody ligi odbyły się 23 maja 2013 r. w Lidzbarku Warmińskim.

- Od wielu lat plasowaliśmy się w czołówce w takich zawodach - mówił Marek Dominiak - nauczyciel wf w gimnazjum i trener młodych lekkoatletów.

- Najczęściej zdobywaliśmy IV miejsca. Dwa razy byliśmy na miejscu III, rok temu na II. Przygotowywaliśmy się do tych zawodów szczególnie, gdyż mieliśmy świadomość, że możemy je wygrać i zrewanżować się np. reprezentacji z Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach - śmieje się Marek Dominiak.

- Zawody Ligi Lekkoatletycznej Gimnazjów to bardzo widowiskowe zawody. Startuje w nich 15 zawodników w co najmniej 5 konkurencjach z tym, że jeden zawodnik może wystartować tylko w jednej konkurencji i sztafecie, a maksymalnie zespół może wystawić trzech zawodników w jednej konkurencji. Do klasyfikacji ostatecznej zalicza się rezultaty 12 najlepszych zawodników reprezentacji - wyjaśniał Marek Dominiak.

- Podczas zawodów w Lidzbarku Warmińskim panowały dość niesprzyjające warunki. Było zimno i czasem padał deszcz. Zanotowaliśmy jednak bardzo dobre wyniki w biegach sprinterskich. Sztafeta 4 x 100m okazała się najlepsza, drugi wynik (11,66 sek.) na 100 m. uzyskał Kamil Rudzki, który poprawił rekord gimnazjum z 2007 roku (11,99 sek.) Szymona Szydlika - opowiadał Marek Dominiak.

Sześć pierwszych szkół dostało puchary i dyplomy, a trzy najlepsze - medale.

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ W LIDZE

I miejsce - Gim. Bisztynek - 1288 pkt.
II miejsce - Gim. nr 1 Bartoszyce - 1213 pkt.
III miejsce - Gim. Prątnica - 1205 pkt.
IV miejsce - Gim. Nowe Miasto Lubawskie - 1201 pkt.
V miejsce - Gim. Nr 2 Giżycko - 1165 pkt.
VI miejsce - Gim. Nr 1 Pasłęk - 1117 pkt.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages