Wtorek, 12 listopada 2019. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

W gimnazjum nadaje uczniowskie Radio Bis

2013-05-07 20:09:44 (ost. akt: 2013-05-07 20:18:35)
Dziennikarki gimnazjalnego Radia Bis w rozmowie z kierownikiem Posterunku Policji w Bisztynku, asp. Arkadiuszem Czeczko.

Dziennikarki gimnazjalnego Radia Bis w rozmowie z kierownikiem Posterunku Policji w Bisztynku, asp. Arkadiuszem Czeczko.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W Gimnazjum Publicznym w Bisztynku powstało Radio Bis. Zespół redakcyjny radia tworzą uczniowie klasy II c. Młodzi radiowcy nadają na żywo poprzez szkolny radiowęzeł, czyli tak, jak kiedyś wielu znanych obecnie dziennikarzy radiowych. Młodzi dziennikarze przepytali dziś policjanta.

- Młodzież chwyciła dziennikarskiego bakcyla i przygotowała drugą już audycję naszego radia - mówiła nam Agnieszka Gogalińska - opiekunka radiowców.

- Skupiamy się na życiu naszej szkoły, ale i problemach szerszych. Dziś będzie mowa o przestępczości internetowej - informowała nas opiekunka, zapraszając do szkolnego studia.

Młodzi radiowcy mają trudne warunki techniczne. Musi im wystarczyć jeden mikrofon w gabinecie dyrektorskim. Nie mają możliwości miksowania dźwięków i łączenia ich np. z muzyką. Radio Bis to - jak na razie - radio słowa. Audycje składają się tylko z wypowiedzi młodych dziennikarzy i zaproszonych gości.

Mimo tych technicznych kłopotów audycja, której się przysłuchiwaliśmy a jej część nagraliśmy, prowadzona była dynamicznie, z humorem i słychać było, że jest dokładnie przygotowana, choć zdarzały się potknięcia, które audycjom na żywo dodają tylko uroku.

Poza informacjami ze szkoły (m.in. informacje o zakazie opuszczania terenu szkoły w czasie przerw pod groźbą otrzymania nagany), jej głównym akcentem była rozmowa z kierownikiem Posterunku Policji w Bisztynku asp. Arkadiuszem Czeczko, na temat szeroko pojętej przestępczości internetowej.

Ponieważ wiemy, że taka szkolna pasja może się przerodzić w pasję życiową a nawet zawodową, apelowaliśmy do dyrektora Mirosława Domżalskiego o nabycie redaktorom nowego sprzętu za pomocą którego będą mogli sprawniej tworzyć swe audycje. Odpowiedział dość wymownie gestem rozłożonych rąk, co oznaczało mizerię finansową, ale i tak liczymy, że pasja młodych radiowców zostanie wsparta.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages