Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Majówka 2013 w Bisztynku

2013-05-06 12:28:34 (ost. akt: 2013-05-06 12:42:12)
Podczas majowego weekendu w Bisztynku było wiele okazji do zabawy na świezym powietrzu.

Podczas majowego weekendu w Bisztynku było wiele okazji do zabawy na świezym powietrzu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przesadą byłoby mówić, że w majowy weekend 2013 r. w Bisztynku działo się bardzo dużo ale ci, którzy chcieli aktywnie spędzić czas, mieli wybór. Można było oczywiście czas spędzić na pikniku, przy grillu, ale można było też przyjść na plac zabaw z najmłodszymi lub na "orlika".

Na Miejskim Placu Zabaw instruktorki z ośrodka kultury zorganizowały, we współpracy z pracownikami placu zabaw, piknik dla najmłodszych. Przygotowano ognisko i pieczone kiełbaski, zabawy z chustą animacyjną, zajęcia plastyczne na świeżym powietrzu. Dzieciaki mogły też korzystać z urządzeń Miejskiego Placu Zabaw, z których szalejący byk najpopularniejszy.

Dzieci przyszły na plac z babciami, dziadkami i rodzicami i niektóre z nich do domów wracały mocno zmęczone, ale zadowolone.

Popołudnia 2 i 4 maja zarezerwowane były dla młodszych i starszych sportowców na boiskach "Orlik 2012". Zorganizowano tam turnieje piłkarskie siatkarskie i zabawy sportowo-rekreacyjne. Imprezy zorganizowali animatorzy "Orlika" Katarzyna Chomicz i Marcin Patrejko, we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bisztynku i urzędem.

Do turnieju piłki nożnej zgłosiło się 7 drużyn a do siatkarskiego 3.

Ponieważ do turnieju nie zgłosiły się drużyny z młodszych kategorii wiekowych animator Marcin Patrejko podzielił na dwie ekipy kopiących spontanicznie piłkę chłopaków i rozegrali oni mecz inaugurujący turniej. Zespół występujący w kamizelkach zwyciężył 2:0 po czym został uhonorowany dyplomem i... grillowanymi kiełbaskami oraz napojami. Kiełbaski przygotowywał na bieżąco Radek Mic - oficjalny kucharz Reduty Bisztynek.

Z kronikarskiego obowiązku przytoczymy wyniki rywalizacji sportowej.
Turniej siatkarski po zaciętych meczach wygrała drużyna "Kosiarze", a turniej piłkarski, legendarna już w Bisztynku, drużyna "FC Chlewki", która pokonała zespół z Sątop, czyli "Orkan" dopiero po 7 seriach rzutów karnych. Trzecie miejsce zajął zespół o nazwie "Azura".

Dodatkową i niespodziewaną atrakcją dla chętnych była możliwość przejażdżki radzieckim motocyklem wojskowym, którym na turniej przyjechał Oleg Leszczenko kibicujący swemu synowi występującemu w jednym z zespołów. Z tej możliwości skorzystało kilku uczestników turnieju wolnych akurat od gry.

4 maja poświęcony był zabawo sportowo-rekreacyjnym dla dzieci. Dzieci ze szkół podstawowych, bo tylko takie zgłosiły się do zabaw na "orliku" - mogły konkurować ze sobą skacząc na skakance, rzucając woreczkami do celu, strzelając piłką na małe bramki lub do celu, strzelając rzuty karne, odbijając piłkę tenisową rakietą do tenisa ziemnego, odbijając piłkę siatkową, prowadząc piłkę nożną slalomem lub żonglując nią na czas.

W zabawach i rywalizacji wzięło udział około 30. dzieci a ponieważ każdy mógł startować w kilku konkurencjach, na koniec zabawy wręczono ponad 100 dyplomów za I, II i III miejsca. Wszyscy otrzymali też słodkie nagrody.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages