Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Bezbramkowo z liderem na boisku Reduty

2013-05-06 07:41:18 (ost. akt: 2013-05-06 08:04:58)
Marcin Klik z Reduty Bisztynek broni rzut karny w 56 minucie meczu.

Marcin Klik z Reduty Bisztynek broni rzut karny w 56 minucie meczu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Bezbramkowo zakończył się mecz Reduty Bisztynek z liderem tabeli grupy 1. klasy A Pojezierzem Prostki rozegrany w Bisztynku. Po meczu losowano wśród kibiców nagrody. Główną był 100-kilogramowy tucznik, ktory został przekazany rodzinie zmagającej się z chorobą dziecka.

Kibice Reduty Bisztynek przyszli na mecz z obawami o wynik. Drużyna z Bisztynka grała przecież z liderem tabeli grupy I klasy A rozgrywek piłkarskich, Pojezierzem Prostki i to właśnie zespół gości miał przewagę podczas pierwszej połowy spotkania. Gospodarzy stać było jedynie na grę z kontrataku.

Kontrataki mogły nawet przynieść bramki gospodarzom, ale gracze z Bisztynka okazał się nieskuteczni. Idealną sytuację zmarnował w 23 minucie Zadrożny, który w polu karnym otrzymał prostopadłe podanie Tomasika lecz strzelił bardzo wysoko nad bramką.

Goście nie ustawali jednak w atakach. W 27 minucie strzał z wolnego obronił Marcin Klik, który miał w tym meczu pełne ręce roboty.

Po zmianie stron sytuacja odwróciła się. Reduta przystąpiła do ataku. To goście grali z kontry. Jedna z nich o mały włos nie zakończyła się bramką. Za zagranie ręką przez Wasilewskiego sędzia, w 56 minucie meczu, podyktował rzut karny, ale skuteczniejszy okazał się bramkarz Reduty - Marcin Klik. Obronił strzał a dobitka trafiła w poprzeczkę.

Idealnych sytuacji nie wykorzystał Chodorowski, który nie trafił w piłkę w odległości kilku metrów od bramki. Strzał Pietruszczyka z 30 metrów piękną paradą obronił bramkarz gości, a kolejny tego gracza wybił głową z bramki obrońca gości.

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Po meczu - co jest bisztynecką tradycją - wylosowano nagrody dla kibiców i tych wszystkich, którzy kupili kupony konkursowe. Nagrodę główną, tucznika o wadze ok. 100 kg ufundowanego przez Jana Jaciwa ze spółki "Paluzy" wylosował Marek Gach, który później zdecydował o przekazaniu nagrody rodzinie z Warmian zmagającej się z ciężką chorobą dziecka.

Wylosowano też nagrody pocieszenia: piłkę nożną ufundowaną prze ks. proboszcza z Paluz Wojciecha Puszcza oraz 3 zestawy kosmetyków ufundowane przez Annę Drozdowską.

Reduta Bisztynek grała w składzie:
Klik - Bilicki, Jaciw, Stawkowski, Tabaka - Tomasik, Wasilewski (63 - Pietruszczyk), Bruj, Zadrożny (63 - Chodorowski) - G. Goszcz (85 - Zalewski), Sikorski.

Andrzej Grabowski

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages