środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

W Bisztynku świat sprzątają także emeryci i renciści

2013-04-24 13:15:54 (ost. akt: 2013-04-24 13:23:20)
Uczestniczki akcji "Sprzątania świata" z "urobkiem" zebranym tylko z jednej alejki spacerowej.

Uczestniczki akcji "Sprzątania świata" z "urobkiem" zebranym tylko z jednej alejki spacerowej.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Siedem worków śmieci zebrały dziewczyny z Koła Emerytów i Rencistów w Bisztynku. Akcję sprzątania zorganizowano we współpracy z zakładem przerobu odpadów "Sękity" w Bisztynku. Prezes "Sękit" Ryszard Ćwik dostarczył worki na śmieci i rękawiczki ochronne.

Do sprzątania alejki Kąpielowej prowadzącej z okolic Urzędu Miejskiego na osiedle przy ul. Słonecznej w Bisztynku zgłosiło się sześć pań i jeden mężczyzna.

W przedsięwzięciu chodziło m.in. o włączenie dorosłych w coroczną akcję "Sprzątanie Świata", w której zwykle biorą udział dzieci i młodzież. - Przecież to nie dzieci z przedszkola wyrzucają butelki po piwie i innych napojach zmieniających nastrój w parkach, przy alejkach spacerowych itd. - mówił pomysłodawca akcji.

Akcja zbierania butelek, puszek, opakowań foliowych i papierów nie trwała długo. W ciągu godziny, na odcinku około 450 metrów (taką długość ma alejka) zebrano siedem worków śmieci, co biorący udział w akcji niżej podpisany, uwiecznił na pamiątkowym zdjęciu.

Panie biorące udział w akcji, z pewnym zaskoczeniem oglądały efekty sprzątania upakowane w worki. - Nie wyglądało na to, że aż tyle "tego" będzie - mówiły. Pojawiły się głosy, że akcję trzeba organizować "co jakiś czas".

Zachęcamy do podejmowania podobnych inicjatyw także stowarzyszenia, grupy nieformalne, wspólnoty sąsiedzkie, grupy mieszkańców i każdego, kto chce mieć trochę czystsze, wolne od śmieci otoczenie.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages