Nieudana inauguracja rundy wiosennej w Bisztynku

2013-04-22 06:12:50 (ost. akt: 2013-04-22 07:16:34)
Start Kruklanki (białe stroje) wywiózł z Bisztynka 3 punkty.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Porażką 0:3 (0:0) zakończył się pierwszy mecz rundy wiosennej rozegrany w Bisztynku w grupie I, klasy A rozgrywek piłkarskich między Redutą Bisztynek a Startem Kruklanki. Kibice spodziewali się raczej wyniku odwrotnego.

Na stadion miejski w Bisztynku 21 kwietnia przybyła wyjątkowo liczna publiczność. Odwołanie - z powodu pogody - pierwszej kolejki w grupie I klasy A, a później planowa pauza Reduty Bisztynek oraz sama przerwa zimowa w rozgrywkach spowodowały wśród kibiców prawdziwy głód piłkarskich emocji.

Tych emocji nie brakowało podczas meczu Reduty ze Startem Kruklanki. Niestety ostatecznie były to złość i poczucie ogromnego zawodu.

Piłkarze Reduty dobre widowisko stworzyli w pierwszej połowie meczu. Ostatnie 15 minut tej części gry grali z wyraźną przewagą. Stworzyli dwie stuprocentowe sytuacje. W obu jednak przypadkach strzały z okolic "jedenastki" trafiały prosto w bramkarza gości. Do przerwy to gospodarze wydawali się drużyną dominującą.

Wynik otworzył jednak Kamil Kłak ze Startu Kruklanki. W zamieszaniu podbramkowym, w 50 minucie, dosłownie wepchnął piłkę do siatki Marcina Klika. W 68 minucie na 0:2 podwyższył Miłosz Kołodziejczyk, który wybił piłkę z rąk interweniującego bramkarza i umieścił w siatce.

Bardzo kontrowersyjną bramkę uznał sędzia Mariusz Kowalewski w 85 minucie. Robert Hejka, który strzelił tę bramkę, był - zdaniem niżej podpisanego - na ewidentnym "spalonym". Sędzia miał jednak zupełnie inne zdanie. Prawdę mówiąc, błąd sędziego nie miał już w tym momencie meczu żadnego znaczenia.

Szansę na złagodzenie porażki miał w 87 minucie Tymoteusz Tomasik, który wykonywał rzut karny. W tym przypadku, bramkarz gości okazał się skuteczniejszy i obronił strzał.