Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Troszkowo: Sarny podchodzą pod domostwa

2013-04-06 19:03:49 (ost. akt: 2013-04-06 19:14:45)
Kadr z filmu. Sarna pod domem w Troszkowie.

Kadr z filmu. Sarna pod domem w Troszkowie.

Autor zdjęcia: Natalia Kuberska

Sarny mają tej zimny (wiosny) wyjątkowe trudności ze znalezieniem pokarmu i pewnie dlatego decydują się podchodzenie bardzo blisko siedzib ludzkich. Nagranie z takiego podejścia przesłała nam Natalia Kuberska z Troszkowa.

"Wczoraj (5 kwietnia - red.), po godzinie 19, dostrzegłam za oknem leśną zwierzynę. Mieszkam między młodymi lasami, jednak zwierzęta rzadko podchodzą tak blisko domu. Postanowiłam więc nagrać ten moment. Pomyślałam, że warto przesłać to nagranie, aby opublikować je na stronie Bisztynka" - napisała do nas Natalia Kuberska z Troszkowa.

Zwierzyna leśna ma w tym roku wyjątkowe kłopoty ze znalezieniem pokarmu pod grubą pokrywą śnieżną. Leśnicy wielu leśnictw zdecydowali się na dodatkowe dokarmianie zwierząt. Wysypują w lasach całe tony pokarmu, aby zwierzęta mogły przetrwać zbyt późne nadejście wiosny.

- Te, którym pokarmu zabrakło decydują się na szukanie go w pobliżu domostw i siedzib ludzkich - mówił nam zaprzyjaźniony leśniczy. - Są zgłodniałe i zdeterminowane. Niestety, czasem mogą powodować szkody, bo ogryzają z kory młode drzewka owocowe. Musimy to zrozumieć. One wychodzą z lasu w poszukiwaniu pokarmu tylko w ostateczności - dodał leśnik.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages